Eski yaz lastikleri yerine daha iyi kış lastiği takmak

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Malum başlıkta da belirttiğim üzere yeni aldığım aracın lastiklerini tam bilmediğim ve eski tarih olduğu için tereddütlerim var.

Uzun yola çıkacağım için (ort. 2000 km) ve şuan yeni yaz lastiği almak istemediğimden dolayı 2011 yılında aldığım ve ilk günkü gibi temiz duran kış lastiklerimi takmak istiyorum.

Kendisi YOKOHAMA W-Drive v902

Sizce uzun yolda ve bu sıcaklarda çok bi zararı olur mu?
Yakıtı nasıl etkiler?
Mantıklı mı? :D

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazlıklar ciddi kabak mı hocam? Gerçekten kabak ise kullanma. Ama kışlıklar yeni ise yazık olur, hem yakıt artar hemde lastik mahvolur. Araç yola yapışır.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam yaz lastikleri kabak değil. Ama önlerde kullanımdan dolayı yolunmalar olmuş. Arkalarda da aşırı çatlamalar gördüm. 2007 üretimi arkalar. Pek güvenemedim. Kış lastikleri işte 2011 de almıştım. Yakıt ne kadar artar ki?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O kışlık lastik aracının altında olan yaz lastiklerinden daha tehlikeli olacağından adım kadar eminim. Aynı lastikleri ile devam.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiçbirşey olmaz. Sadece fren mesafesini iyi okumak gerek sıcak havada kıslık lastikle.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
2007 model yaz lastiğinden kesinlikle iyidir. son çare olarak kullanılmalıdır. ilk çarede yeni yaz lastikleri almak. catlakları olan 2007 model lastiğe hiçbir türlü güven olmaz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar kış lastiği dediğiniz lastik yumuşak hamurlu bir lastik ve şu sıcakların tavan yaptı bu dönemler de kar lastikleri takılması durumun da yolda o lastik erir lark diye atar... iş çıkarmayın derim. Lastiğin şakası olmaz.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinizin yorumuna teşekkür ederim. Bugün samimi olduğum bir lastikçiye uğrayıp durumu izah edeceğim. Eğer olumlu olursa kış lastiklerimi taktıracağım.

Olmazsa Kumho KH27 Ecowing modelinden 4 adet satın alacağım. Burada aldığım adet fiyatı : 130 TL