Erzurum şartlarında 1.6 Edition sedan nasıldır.

erzalisener

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı alalı 1 ay falan oldu Opel Erdemirlerden aldım .Araç 45 000 e mal oldu.Aracı ocak 1 den 27 ocak a kadar 650 km yaptım.Yakıt tüketimi bilgisayara göre 10.9 litre civarı benim ölçümlerime göre 0.66 kr kilometrede daha lpg attırmadım havalar ısınınca attırıcam nasipse lpg ye garanti verdi servis ilk iş taktırmak.Araç sıcaklıkların düşük  olması motorun açılmamış olması benim devirsiz ama sakin kullanımımla bu kadar inşallah yakıtı 8 litre ye düşer yoksa ocağıma incir yerine ayva ağacı dikecek.
Araçta canımı sıkanlara gelecek olursam da araçta böyle bir spor havası var sesi çok hoş ve içeri alıyor.Palandöken dağına çıkayım dedim özellikle rampa kısımda 50 km hızın üstüne çıkmıyor bende zorlamadım.Kayakyolu kavşağından sonraki çıkışımda gazı kökleyecem bakalım ne olucak gene yazarım.
Araçta en uyuz olduğum şey usb olmaması yani müzik çalarken illa ki aux falan kullanmak zorunda kalıyorsunuz.Ayrıca radyosu çok karışık kanal geçişlerini anlayamadım gıcık oldum radyosuna.Arka koltuk aydınlatması yok.ևakmak yok.
En önemlisi ise hb lerde en boşunda dahi olan kol dayamanın sedan versiyounda sadece cosmo ve sport modellerde var.Servise sordum fiyatı 600 dediler.İlk işim kol dayama almak Armster in çok güzel kol dayaması var ondan düşünüyorum.Onun dışında araç güzel ֖n koltuklarda oturanları tatmin ediyor ama arka koltuktakiler o kadar rahat olmuyor diz mesafesi dar özellikle arka koltukta orta kısım çok dar, zaten umurumda değil sonuçta ben pilot koltuğundayım ön kolsol süper düğmeler falan uçak kullanıyor hissi veriyor.

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Erzurum şartlarında 1.6 Edition sedan nasıldır.

Oncelikle forma hos geldiniz,suan kmreniz cok dusuk araci fazla zorlamayin,aracim 5000 kmye geldiyinde motoru acmak icin palandoken dagina kackez inip ciktim sayamadim bile ama cok etkisini gordum,ben 8000 kmde iken brc lpg donusumu yaptirdim,erzurum sartlarinda 100 km sehir icinde 10 lt lpg tuketimim var.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle aracınız hayırlı olsun.
Motorla ilgili şunu söyleyebilirim: Aynı motorlu HB aracımı 1.5 senedir kullanıyorum. Motor atmosferik olduğu için yüksek performans istiyorsanız, yüksek devirlerde kullanmanız gerekiyor.
Bahsettiğiniz yolu bilmiyorum ancak fazla yokuş varsa ve aracın hızlanmasını istiyorsanız  minimum 3500 devirde çıkmanız gerekiyor.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınız hayırlı olsun. Yakıt tüketimin düşecektir bende temmuz ayında aldım eylül gibi km 2500 leri bulduğunda yakıt tüketimim 7.5-8 arası idi yalnız şimdi hava soğuk olduğu için birde kısa mesafe kullandığımdan işten eve evden işe arası 1km flean ısınmadan stop ettiğimden 9 larda geziyor. Anlaycağın bizim motorların soğukta yakıtı baya fazla. Birde  bişe soracaktım 600 tl kol dayama demişsin bende baya bi araştırmıştım yan sanayi ithal bir ürüne 250 tl istediler orjinali kesinlikle mümkün değil dediler sizin 600 tl dediğiniz ürün nasıl orjinal mi?

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız hayırlı olsun.

erzalisener

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kol dayama orjinal opel erdemir servisi fiyat verdi.Bir de armster markanın var kol dayaması 200 civarında.

drfrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kardeşim dağa çıkan yol çok rampa gibi görünmesede eğimi çok dik bence çünkü aynı yolu inerken araç kendi kendine deli gibi hızlanıyor,habire fren yapıyorum inişte, daha önce leon du aracım atmosferik olduğundan onunda nefesi kesiliyordu o yolda,şimdi kullandığımda kesiliyor. yani motoru açsanda kesilecek.
bide erses in lpg ye garanti vermesine çok şaşırdım daha 3-4 ay önce önermiyorlardı lpg yi. noldu acaba 180derece dönmüşler  031blaa

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınız hayırlı olsun, keyifli kazasız günlerde kullanın  opelsizasla forumuna hoş geldiniz bu arada.