Enjeksiyonlu araç sahipleri.. AYGAZ a dikkat. !!!

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi kere servis ayara gittiginizde 20 binlik filtreyi nasil degistirmez. filtre kutu kola tenekesi gibi bişey. hemen gozuken bir yerde olsa gerek.. bence degistirin. yakıta etkisi ne derece olur bilemem ama degistirilmeli..
VE dediginiz gibi çok yakıyor araç.. aracın kendi bakımları tamam ise bence tekrardan başka servise götürün..

umitemi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bende Aygaza bi dilekçe yazdım internetten aradıLar beni gazı nerden alıyorsunuz ne gibi sıkıntılarınız var çevrenizden ne gibi duyumlar alıyosunuz diye aradılar bende söyledim buradaki konuşulanları bölge temsilciliğine haber verilecek falan filan dedi zaten uykudan telefon sesiyle kalktım aklımda kalanlar bunlar :)
Birde arkadaşlar benim aracımda Tartarini marka tüp var 30 LT gaz alıyor (1.81'den) oda 54 TL gibi bişey yapıyor ve 250 km yol gidiyorum..Yani çok yakıyor ama ayara gittim ayarları gayet iyi diyor adam ama taktıralı 20.000 km oldu neredeyse ve hiç filtre değiştirmedim.. Bu filtre nerededir acaba ve bu filtreyi değiştirsek yakıtta bi düzelme olur mu acaba??

evet arkadasım gercekten cok bende 1.81 den alıyorum 34 lt alıyo 350km gıdıyo full sehır ıcın istanbulda bide...

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bende Aygaza bi dilekçe yazdım internetten aradıLar beni gazı nerden alıyorsunuz ne gibi sıkıntılarınız var çevrenizden ne gibi duyumlar alıyosunuz diye aradılar bende söyledim buradaki konuşulanları bölge temsilciliğine haber verilecek falan filan dedi zaten uykudan telefon sesiyle kalktım aklımda kalanlar bunlar :)
Birde arkadaşlar benim aracımda Tartarini marka tüp var 30 LT gaz alıyor (1.81'den) oda 54 TL gibi bişey yapıyor ve 250 km yol gidiyorum..Yani çok yakıyor ama ayara gittim ayarları gayet iyi diyor adam ama taktıralı 20.000 km oldu neredeyse ve hiç filtre değiştirmedim.. Bu filtre nerededir acaba ve bu filtreyi değiştirsek yakıtta bi düzelme olur mu acaba??
Aynı araç,aynı lpg markası benim araçta var.54tl lik gazla şehir içi 300km,karışık kullanımda 350km civarı gidiyor.Ben lpg taktıralı 60000km oldu sadece 1 kez filtre değiştirdim.Aracınız biraz fazla yakıyor ama çok değil.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BRC nin kendi sitesinden, kendi bayisinin bir yazısı. güzel yazmış paylaşayım dedim.

Sn Ozturkil,
Diger firmalarda katkılı gaza geçti diye beyan etmişsiniz.Bunlarda aygazın yan kuruluşlarıdır (mogaz+lipet).Yani katkılı gaza geçen başka hiçbir gaz şirketi yoktur. Siz reklamın etkisinde kalmayın. Bizzat deneyin. Bakalım bir kilometre bile fark ediyormu. Bu gazı kullanan araçların filitresini iyi inceleyin. Normalde filitre yüzeyinde biriken yagların reçineleştirerek filitreyi gaz geçirmez hale getiriyor. Araçlarda 4000 deviri geçmeme silkeleme ve güç kaybı gibi sonuçlar doguruyor. Dahada ileride ne zarar verecegini kimse bilmiyor.Firmaya bir sorun bakalım, Katkılı gazın araç dönüşüm kitlerinin malzemelerindeki etkisine ait bir araştırma yapılmış mı? Hayır.Yok.Varsa beyan etsinler.Ben raporların hepsini okudum.Dönüşüm kiti üzerine yapılmış bir satır dahi rapor yok. Birçok arabada bizzat denedim. Neden bu farkı yakalıyamadım.Buyrun, sizde deneyin. Ne performans da nede tüketimde hiçbir fark yakalıyamadım. Acaba bizim kullandıklarımız araba degil mi? Ama olay pisikolojik, reklamın büyük etkisini hep beraber izliyoruz.Bu kadar yararlı bir ürün de neden Avrupalı kullanmıyor? Toplumun yararına olan bu buluşu biz bulduysak neden Nobel Fizik ödülüne müracaat etmiyoruz? Romanın dışında birde bilimde ödül alsak fena olmaz mı ? Konuyu takdirlerinize bırakıyorum. Ne bana, ne de reklama inanmayın. Bire bir deneyin sonucu kendiniz göreceksiniz.Ben kendi hesabıma katkılı gaz kullanan araçların garantisini devam ettirmiyorum. Çünki firmamda bu konuda "araçlarda standart dışı gaz kullanımından dolayı" bozulan parçaların yenisini bana vermiyor.
Sonuç;Hiçbir gaza karşı sempati veya antipati söz konusu degildir. Ancak araç problemlerinin muhatabı gaz ikmal firması degil,bizler oluyoruz. Sorunları en iyi bizim meslek grubumuz yaşıyor. Keşke dönüşüm firmalarınıda muhatap sayıp görüşlerini alsalardı. Bu konudaki basına verdigim görüşlerimi korkularından dolayı yayınlayamadılar. Firma reklam vermez diye. Ama burada özgürce ifade edebiliyoruz görüşlerimizi. Degil mi?. Sağolasın 2A,

Bilgilerinize sunarım

BOSTANCI BRC

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı yerden bir başka yorum

arkadaşlar merhaba böyle bir forumun varolduğunu yeni farkettim ve sadece bu konuya yorum yapmak ve bilgimi paylaşmak amacı ile üye oldu.
Makina mühendisiyim katkılı lpg olayındaki görüşüm şudur: Katgılı LPG deterjan ham maddesinde kullanılan LAP adı verilen maddenin lpg ye dahil edilmesi ile elde ediliyor ,lap vizikositesi cok yüksek ve yapışkan bir malzeme bunu lpg ye dahil edip motoru temizlediklerini iddia ediyorlar kesinlik le alakası olmadığını düşünüyorum hatda lap supap lara enjektörlere zarar verir ayrıca lpg temiz bir yakıttır benzin gibi fosilden elde edilmez ki pislik bıraksın ayrıca lpg nin yanması güzel bir yanmadır ki benzin gibi artık pislik cok oluşturmaz. sizlerin filitrede karşılaştığınız manzara lap dır firmada gayet normal olarak savunmasında der ki tabi motorunuzda ne kadar pislik varsa filitreye indirdi diye söylerler bunla yapılmak istenen sadece reklamdı kullnıcıyı düşünen yok onlar erdi muradına.... ayrıca aygaz da butan propan oranında yaptığı oynama ile yakıtta yüksek performans sağlıyor ama arac daha az kilometre gidiyor diye düşünüyorum.
Gaye Mühendislik ISPARTA Gökhan GÜLEŞCİ

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Ben bu açıklamalardan kesinlikle tatmin oldum. Artık asla almam .
E L V E D A K A T K I L I A Y G A Z E U R O L P G

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söylenecek başka bişey yok gibi arkadaşlar...
zaten kullanmıyordum, tavsiyede etmiyordum..

Mahmut arkadaşımızın da dediği gibi;
E L V E D A K A T K I L I A Y G A Z E U R O L P G

empra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada Akpet'ten yakıt alanlarında yorumlarını alabilirmiyim.? lt'si ucuz ama çekişi biraz az gibi geldi..

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polat abi bende o okumustum o yazıları. iyi olmus buraya yazman.. bende birkatim galiba aygazı..
su anda iptagaz var. memnunum. ama bakalım daha depo bitmedi. kaç km yapacak gorecez.

bundan sornaki depomu bizim orda yeni keşfettigim shell autogas ile dolduracam.. ondna çok umutluyum umarım boşa çıkmaz...

karabull85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımda zavoli sıralı var bende aygaz kullanmıyordum ama filtre değişiminde filtremin durumunun çok kötü olduğunu söyledi usta aygaz kullan dedi.Zavoli olarak aygazı oneriyoruz dedi ayrıca.Birde shell kendi gazı yok arkdaşlar yani alpet milangaz vs hepsi aynı gazı satıyo.Sadece total in gazı farklı.Benim bir yakınım habaşta çalışıyor shell tankerleri ordan dolum yapıyor.