Emniyet arabama el koydu. incelenecekmiş. Ne yapabilirm

Ryoichi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kaankose.com
Önelikle geçmiş olsun. Kasko vb. firma, şirket sözleşmelerinde Kasko, Şase No. vb şeyleri sözleşmesinde barındırmıyor diye biliyorum. Eğer Kaskon var ise düşündüğün yöntemi firmana bildir ama sanmıyorum. Aracına tamamen el konulursa, 1 aylık araştırmadan sorna hukuksal başvuru yapıp aracın çalıntı olmadığını kanıtlayabilirsen aracını 3-4 ay gibi bir sürede tekrar alabilirsin (Araca Tamamen El Konulursa.) Bunuda nasıl ıspatlarsın , Aracı aldığın adama ulaşarak ve eski sahibinde aldığı kişiyi bularak bu işi temize çıkartırsın ki çok dertli sorunlu şu sıralar Mahkemeler, Davalar berbat durumda. Allahdan duam o ki İnşallah temiz çıkar uğraşmak zorunda kalmasın.

İyi Çalışmalar.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahkeme açabilirsin çünkü sen kanuni olarak satın almışsın üstelik senden önce arada başka alım satım yapan şahıslar var bu durumda seni bağlamaz devlet el koysa bile mahkeme sonunda sana ödeme yapmak zorunda kalır

devlet kimseye ödeme filan yapmaz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
devlet kimseye ödeme filan yapmaz.
+ arabayı devlet satmadı ki ödeme yapsın. Bu tür işlem görmüş arabaları tesbit etmek o kadar kolay değildir. Şimdi devlet deseki her satın alınan araca kontrol için el koyacağız, araç temiz çıktıktan sonra yeni ruhsat düzenleyip alıcalara öyle teslim edeceğiz hemen hemen hepimiz bu duruma tepki gösteririz. Diğer yandan bu tür araçlar büyük bir suça karışmadığı sürece veya ihbar edilmediği sürece tesbit edilemez.

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla dikkat etmek lazım neler duyuyoruz yaw

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ülkenin ne kabahati var. İNSANLAR LANET!
Çok doğru bir tesbit. Söylenecek çok şey var ama boşver, bazen yanlış anlaşılıyoruz.

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu sabah emniyetten bir komiser aradı. Arabamın incelenmesi gerektini ve emniyete getirmemi istedi. Bende götürdüm. Ellerinde bir mahkeme kararı vardı. aracın kriminal olarak incelenmesi gerekiyormuş. istanbulda hırsızlık ve change (motor, şasi no değiştirme) yapan bazı kişiler yakalanmış. ve mahkeme bu kişilerin bugüne kadar üzerlerine ve eşlerinin üzerine olan bütün araçların incelenmesi kararı vermiş. malesef benim aracım da o şerefsizlerin üzerinden geçmiş :( oyüzden emniyet araca el koydu. izmirden kriminalden bir ay sonraya gün verdiler. eğer araba change'li çıkarsa tamamen el koyacaklar, temiz çıkarsa (inşallah Allahım)geri verecekler. Aracı bir buçuk yıl önce izmirden almıştım, aldığım arkadaşta 2007'de bir polisten almış. bu süre içinde bende arabaya tüp taktırdım, muayaneye soktum, ruhsata işlettim, plaka değiştirdim.
güzel güzel biniyordum. birden şoka uğradım. bu bnim aldığım ilk arabam. borç harç almıştım ve hala borcunu ödüyorum:(:(:(

eğer aracım change li çıkarsa (Allah göstermesin) ne yapabilirim, hukuksal olarak hak talep eedebiliryim. edersem kimden ederim.
birde bu durumda kaskodan yararlanabilirmiyim. kaskoda böyle bir madde olduğu sanmıyorum ama.
Bana dua edin arkadaşlar inşallah temiz çıkar

arkadaşım çok geçmiş olsun gerçekten üzücü birşey ama benim midem bulandı onun için sana sorayım dedim polis hiç bir zaman karakola çağırmaz kendisi eve gelir sen karakolun içine girip mi arabayı teslim ettin yoksa dışarıdamı teslim ettin bu iş bana biraz oyun gibi geliyor aman dikkat derim benimde başımda hacizli bir araba vardı benide aradılar gitmedim sonra ne eve geldiler nede bir daha aradılar onun için bende tabiii arabanın benden önceki sahibini buldum hemen geri verdim umarım benim korktuğum gibi değildir.:(