emme manifoltu garantiden degişenler listesi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: emme manifoltu garantiden degişenler listesi

kemalersan link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar;

aracım 2013 model enjoy active.16000 km oldu ve benimde meşhur motor arızası lambam yandı. fakat iki gün yanıyor sonra sönüyor. bir iki gün sonra tekrar yanıyor ertesi gün tekrar sönüyor. sanırım bozulmakla bozulmamak arasında gidip geliyor. :) 

aracım garanti kapsamında.servise gidip manifoldu değiştirmeyi düşünürken kelebek temizliği ve yazılım ile düzeleceği ile ilgili yazdıklarınızı okudum kafam karıştı. sizce ne yapmalıyım ? bu şekilde kullanmamın bir sakıncası var mı ? bulunduğum şehirde
( karabük ) servis yok. en yakın servis 200 km (düzce kervan) uzakta ve her an gitme şansım yok. bir fikir verin lütfen.

not : birde servisteki ustalara güvenilmiyor. düzce servisteki usta 15000 bakımında kış lastiklerinden gelen ses sebebiyle  neredeyse şanzımanı indirecekti.istemedim biraz böyle kullanayım dedim ve kendim yaz lastiklerini takıp ses kesilince anladım problemin lastik sesi olduğunu. ustaya kalsa şanzumandan girip egzostan çıkacak.. usta ve servis önerilerinize de açığım.

saygılar selamlar.

Bence direkt değişim iste hazır imkanın varken..

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemalersan link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar;

aracım 2013 model enjoy active.16000 km oldu ve benimde meşhur motor arızası lambam yandı. fakat iki gün yanıyor sonra sönüyor. bir iki gün sonra tekrar yanıyor ertesi gün tekrar sönüyor. sanırım bozulmakla bozulmamak arasında gidip geliyor. :) 

aracım garanti kapsamında.servise gidip manifoldu değiştirmeyi düşünürken kelebek temizliği ve yazılım ile düzeleceği ile ilgili yazdıklarınızı okudum kafam karıştı. sizce ne yapmalıyım ? bu şekilde kullanmamın bir sakıncası var mı ? bulunduğum şehirde
( karabük ) servis yok. en yakın servis 200 km (düzce kervan) uzakta ve her an gitme şansım yok. bir fikir verin lütfen.

not : birde servisteki ustalara güvenilmiyor. düzce servisteki usta 15000 bakımında kış lastiklerinden gelen ses sebebiyle  neredeyse şanzımanı indirecekti.istemedim biraz böyle kullanayım dedim ve kendim yaz lastiklerini takıp ses kesilince anladım problemin lastik sesi olduğunu. ustaya kalsa şanzumandan girip egzostan çıkacak.. usta ve servis önerilerinize de açığım.

saygılar selamlar.
Aslında hata kodları farklı öncelikle hata kodunu okutun, eğer manifold olarak görünüyorsa değişim yoluna gidin ama hava akışmetre arızası olarak görünüyorsa temizlikle kesin olarak geçiyor, manifold arızası verenlerin bazılarında işe yarıyor bazılarında işe yaramıyor.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün bendede ilk defa motor arıza ışığı yandı , garantide yok bakalım ne olacak ,özel servis anlarmi bundan?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Manifoltta yerinden çıkan bir tapa içeride yağlanma ve akabinde uyarı ışığına neden oluyor arkadaşlar, servisten manifolt ve gaz kelebeği temizliği isteyin.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün benim lpg ciye gittim ,arıza ışığı yandı dedim,cihaza bağladılar ,fakir karışıma geçmiş tekrar ayar yapıldı ,şuan ışık söndü ,manifold değil galiba çünkü ışık yanmıyor artık

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlker16 link' Alıntı:
Bugün benim lpg ciye gittim ,arıza ışığı yandı dedim,cihaza bağladılar ,fakir karışıma geçmiş tekrar ayar yapıldı ,şuan ışık söndü ,manifold değil galiba çünkü ışık yanmıyor artık

Bu ışığın manası "emisyon düzeyinde bozulma", birçok sebepten yanabiliyor sadece manifoldtan değil.

static

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net

Tolga KARACA link' Alıntı:
Manifoltta yerinden çıkan bir tapa içeride yağlanma ve akabinde uyarı ışığına neden oluyor arkadaşlar, servisten manifolt ve gaz kelebeği temizliği isteyin.

bu yöntemle çok kişi değişimden kurtuldu bende dahil

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

static link' Alıntı:
bu yöntemle çok kişi değişimden kurtuldu bende dahil

Geçmiş olsun, açıkcası iki günde bir kafasına göre ışığın yanıp sönmesi canımı sıkıyordu.

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yeni yazılım çıkacak diye bir haber vardı, çıktı mı? bilgisi olan var mı?