Emme Manifoldu neden Patlar.....???

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cdx x25x motorlu arac sahibiyim...aracım da emme manifoldunda patlama yapıyor...ateşkes sisteminde bujiden..kablolalara kadar...disbiritör..krank devir sensörü...titreşim sensörü...değişmeyen kalmadı ama ...araç soğuk iken..
emme manifoldunda bir patlama çatlama oluyor..aradaki conta lastiklerini yırtıyor.....kapaklara bakıldı eğilme bükülme yok.....Sebebini bulan vanma yardımm...Sente ayarıda 2-3 kez yapıldı.....???? sorur sorur....Bilen var ise siz ustalarımmm...:bir:

Son düzenleme:

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ateşkes neyi? :))ççç hava debimetresi değiştimi hocam? isterseniz bi fişini çekin deneyin bi süre

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biryerden yanlış hava alıyordur.Emme kısımlarından,bilakis gazdan çeince oluyorsa bunlara baktır.eğer rolantide ses hırıltı oluyorsa birda kamşafta bakın

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşkes neyi? :))ççç hava debimetresi değiştimi hocam? isterseniz bi fişini çekin deneyin bi süre

Neyin fişini çekmedim ki....aküyü komle söküm..degiştirdimmm.... her zaman yapmıyor....soğuk iken...3-4 haftada bir.....manifoldun ara lastiklerine kadar yırtan bir patlama....sanki içine biri şaka amaçlı torpul koymuş:mad::mad::mad:

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biryerden yanlış hava alıyordur.Emme kısımlarından,bilakis gazdan çeince oluyorsa bunlara baktır.eğer rolantide ses hırıltı oluyorsa birda kamşafta bakın

gaz derken lpg mi? onu sorar isen tamamen kapattım...söktüm.....Meret benzinde de yaptı gaz maz dinlemiyor....kapaklara varana kadar söktürdüm....
motor rekdefeciler ölçtü biçti...motor normal diyor ...sorun ateşlemede....ama ne....sanki biri şaka amaçlı torpil koymuş....araçta tekleme mekleme yok saat gibi çalışıyor..mamafi..3-4 haftada bir patlatıyor...

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sinan Bey ben gazdan çekerken demek istediğim ayağınızı gaz pedalından çeiknce demek istedim. Bu şudur; ayağınızı gazdan çektiğinizde manifoltda bir yerden yanlış hava çekiyorsa bu benzinle birlikte kontrol dışı patlamaya sebep oluyordur mutlaka kaçak yanlış hava vardır

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sinan Bey ben gazdan çekerken demek istediğim ayağınızı gaz pedalından çeiknce demek istedim. Bu şudur; ayağınızı gazdan çektiğinizde manifoltda bir yerden yanlış hava çekiyorsa bu benzinle birlikte kontrol dışı patlamaya sebep oluyordur mutlaka kaçak yanlış hava vardır

Tamam anladım....harici hava yollarını kontrol edilecek...ördek tabiri edilen yerler özellikle....

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin sorununuza tam örnek olur mu bilmem ama benim eski aracımda emme manifoldunda kaçak vardı, bunu anlamak için usta yanıcı sprey gazla test yaptı sonra ustayı acile kaldırdılar.Az daha arabayı havaya uçuruyordu.emme manifoldunun oraya sprey sıkıp alev alıyorsa kaçak vardır .

NOT: Siz denemeyin,

Son düzenleme:

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin sorununuza tam örnek olur mu bilmem ama benim eski aracımda emme manifoldunda kaçak vardı, bunu anlamak için usta yanıcı sprey gazla test yaptı sonra ustayı acile kaldırdılar.Az daha arabayı havaya uçuruyordu.emme manifoldunun oraya sprey sıkıp alev alıyorsa kaçak vardır .

NOT: Siz denemeyin,

Ne kaçağı.... yakıt abilecği yrrler hakkında bilgi verdiler mi? Hava mı ? Sorun çözümü için ne yaptılar?..... Paylaşırsanız sevinirim....

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne kaçağı.... yakıt abilecği yrrler hakkında bilgi verdiler mi? Hava mı ? Sorun çözümü için ne yaptılar?..... Paylaşırsanız sevinirim....

sorun çözüldü mü ???....Nasıl