Emme manifold değişmesi lazım?

aklimabişeygelmedi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba;
1.4 t 2012 asta j cosmo sedan 32 binde aracımda sarı motor ışığı yandı geçen ay da bir müddet yandı sonra sönünce servise gitmedim. tekrar yanınca gittim emme manifold arızası olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler. 2600 tl. 
nedir arkadaşlar mu biraz baktım asta j de kronik problemmiş garanti dışı araçlarda opel ücretsiz değiştirmez mi yetkili servisi dışı nerelerde yaptırabilirim veya yapılır mı? şu ışık sönmüş bu şekilde kullanırsam ne zararı olur.
teşekkürler...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Emme manifold değişmesi lazım?

Opel odak'ta bogaz kelebegini temizleyiz yapiyorlar bi görusmenizde fayda var.

levyon1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araçta ışık haricinde ekranda herhangi bir uyarı çıktımı? Motor çalışmasında çekişinde sıkıntı varmı?

aklimabişeygelmedi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aklimabişeygelmedi' Alıntı:
Herkese merhaba;
1.4 t 2012 asta j cosmo sedan 32 binde aracımda sarı motor ışığı yandı geçen ay da bir müddet yandı sonra sönünce servise gitmedim. tekrar yanınca gittim emme manifold arızası olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler. 2600 tl. 
nedir arkadaşlar mu biraz baktım asta j de kronik problemmiş garanti dışı araçlarda opel ücretsiz değiştirmez mi yetkili servisi dışı nerelerde yaptırabilirim veya yapılır mı? şu ışık sönmüş bu şekilde kullanırsam ne zararı olur.
teşekkürler...

odaka baya uazağım hocam

levyon' Alıntı:
Araçta ışık haricinde ekranda herhangi bir uyarı çıktımı? Motor çalışmasında çekişinde sıkıntı varmı?

başka uyarı çıkmadı çekişte veya başka şeylerde sıkıntı yok eskisi gibi araç. servis sonrası ışık söndü kendileri mi söndürüyorlar bunu şimdi yanmıyor muhtemelen ileride yanacak herhalde

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bogaz kelebegini temizlesinler duzelir 1.4 lerde kronik bilu sorun

aklimabişeygelmedi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servis değişim dedi dışarda özel servise yaptırsam sorun olur mu komplike bişey midir boğaz kelebeği temizlemek. ?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam siz önce servisinizi degistirin degisim dediginiz enaz 1-2 bin tl cogu opel servisi bogaz kelebegi temizlemekle halloldugunu biliyor.
Opel topkapi servisten cağri veya tarik beyden detayli bilgi alabilirsiniz.

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

30bin km önce bende de sarı ışık yanmıştı, hata kodu:p1101 di ve temizlenince düzelmişti. Ama 2 gün önce Stabilitrak uyarısıyla birlikte aynı sarı ışık tekrar yandı. Bugün 2 ayrı servise götürdüm yanında başka arıza kodları da vardı ve sonuç Emme manifoldu temizlikle kurtulmuyor, içindeki diyafram mıdır nedir o arızalanmış. malum malzeme 2600TL ne yapacam bilemedim, bekliyorum..

opelliadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

syabasan' Alıntı:
30bin km önce bende de sarı ışık yanmıştı, hata kodu:p1101 di ve temizlenince düzelmişti. Ama 2 gün önce Stabilitrak uyarısıyla birlikte aynı sarı ışık tekrar yandı. Bugün 2 ayrı servise götürdüm yanında başka arıza kodları da vardı ve sonuç Emme manifoldu temizlikle kurtulmuyor, içindeki diyafram mıdır nedir o arızalanmış. malum malzeme 2600TL ne yapacam bilemedim, bekliyorum..

Opel Türkiyeyi arayıp görüşün mutlaka yapılacak birşey vardır.