Elelektirikle kapanan yan aynalar

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaç kere mercedes kullandınız ? kaç kere onu park ettinizde böyle bir cümle sarf ediyorsunuz ? Evet araçlarımızı sınıf standartlarından biraz geniş olabilir yanlız her ne kadar geniş olursa olsun aynalarda ona göre bir dış açı yaratıyorlar yani şekil falan değil gayet gerekli ve yerinde bir özellik !!!!!

sıkça w204 ve w211 kullanan biri olarak sana %100 katılıyorum..:alkis:

Ayrıca farklı bir bakış açısı:Aynaların katlanmasını geçtim..Ben aynalarda sinyal lambasına bile razıyım..Ama insignia da dahil malesef bu özellik ufukta gözükmüyor..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keyless sistemi istenirse bütün araçlara yapılır ne kadar gerekli bilemem ama yapılıyor zaten full kit bri alarm alırsanız keyless go ve keyless come ve engine start options geliyor alarmla ister uzakdan çalştırın ister arabaya yaklaşın araba kartınızı algılasın ve kapıları açıp motor otomaitk çalışsın isterseniz arabanıza engine start düğmesi kitide taktırabilirsiniz pahalı bir şey değil 40-50 dolara ebayda satılıyor ebay.co.uk vauxhall engine start diye aratırsanız bulabilirsiniz bu gün pek çok arabadaki lüks diye gördüğünüz şeyler esasen ufak aparatlar sayesinde araçlarımıza montaj edilebiliyor sadece sorulması gereken şey ne kadar gerekli kullanışlımı şartmı eyer evetse o zaman alıp taktırabilirsiniz.... bahsettiğiniz mercedes tarzı arabalara inasnlar 60 bin euro para veriyor o kadar parayı verildimi tabiki sağlam bir motorun yanında bu tip ek gerekli yada gereksiz teferruat olabilicek aksesuarlarda sunulucakdır...

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar firmalarin start stop dugmesini kullanmasinin asil amaci mars motorunun omrunu uzatmak ve az da olsa benzin tasarrufu saglamaktir. anahtarla calistirma da marsa fazla basilmasinin onune gecmek icin start stop dugmesi ile elektronik olarak mars yapilmaktadir...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30 yaşında 20 yaşında arabalar var hayla üstlerinde orjinal marş motorları var tabiki teknoloji gelişicek gelişdikçe isnalara bu tip rahatlıklar sunulucak ama bu engine start en güzel ve mantıklı mercedesde yapılmış
çünkü çoğu araçda gene kontak yapıyorsunuz ya kartla ya anahtarla sonra engine yapıyorsunuz o zamanda engine startın anlamı kalmıyor onun yerine anahtarla çalıştır aynı şey...

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
Hayır benim aracımda da kartı yuvaya takmasanda start-stop yapaliyosun arabanın içinde olman yeterli araç bunu algılayıp otomatikman devreye giriyor.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet doğru aracınız audi galiba onlardada öyle keyless sistemi var aslında mercedes derken benim demem biraz daha açarsak onlarda slk clk cls lerde vitez topuzunun kafa kısmı engine start düğmesi var en güzel ve mantıklı derken ben onu kast etmişdim

cls_in_keylessgo_engine_start.jpg

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teknolojik gelişmeleri gerekli gereksiz diyerek gölgelemek pek mantıklı gelmedi bana... aracta olsun ister kullan ister kullanma... olmasını istemiyorsanız o kalitedeki bir araca para verirsiniz olur biter... deri döşeme,elektronik iklim kontrollü klima, uzaktan kumandalı merkezi kilit, kumandadan cam kaldrıma vs... gibi bircok özellik evvelden araçlarda bulunmuyordu ve biz bunlara gene laf atarak kotuleyebiliyorduk... yok uzaktan kumandalı kilit kilitliyor mu diye guvenemiyorum, elektronik klimanın auto fonksiyonu yakıt tuketimini arttırıyor, cam kaldırma akünün omrunu kısaltıyor, deri doşeme kısın soguk yazın sıcak tutuyor gibi çamur atacak bahane uretıyorduk... kullanırsınız kullanmazsınız ama bulunması iyidir... aracımda esp var ama daha bir kere devreye sokacak kadar aciz bir durumda kalmadım allah da bırakmasın ama bu sistemin gereksiz oldugunu iddaa edebilir miyim şimdi ben? teferruat arttıkça masraf artan diyen arkadaşlar o zaman kaliteli markaların 70 model araçlarını kullansınlar... bakın şahin kullansınlar dahi demedim... volvo-mercedes-bmv olsun 70 olsun... bakalım razı gelecekler mi? sonradan eklenme hadisesine kelince de bu da zaten mevcut teferruatları arttırmaktır ancak bu sistemin oldugu aracların bu sistemden kaynaklanabilecek sorunlara da adpte olmaları gerekiyor... misal kartala taktıgınız otomatik marş sistemini devreye alırken bu aracın vites konumunu da ayarlamanız gerekli... vitesde unutulmus bir aracın oto start yaptıgınızda komsu araca teması kacınılmaz olabilir basit bir yaklaşım ama tedbir alınması gerekli demek oluyor... orjinal diyerek kastettiğimiz donanımların tamamına yakını araçlara sonradan eklenebiliyor ve bu sistem gene üretici firma tarafından sağlanıyor... bu nedenle mercedesin ki orjinal başkasının ki değil gibi bir yaklaşımın sadece gereksiz hayranlık oldugu kanısındayım...param olsun ben de mercedes alırım ama mercedese binmek beni daha buyuk adam yapmaz... araclara hayran olalım ama onları kullananları bu gibi varlıkları ile sınıflandırmayalım... uyuşturucu baronları çocuk katilleri de kaliteli araclara biniyor işi duşunce nice buyuk insanlar şahin taksiye el kaldırıp aicl yetişmem lazım diyor... çok felsefi yaklaştım...muhabbet olsun :)

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gereksiz bir şey yokdur araçlarda zaten sadece ne kadar gerekliliği olması gerekli olan özellikler vardır bunların olmasınında bir zararı olmaz olmamasınında olmaz bu olaylarıda öyle ırkçılık bazında mercedesin var büyük adamsın özentisin yada opelin var eziksin mercedese özenirsin olarak ele almakda bence pek hoş değil zira pek çok doğana şahine binen insanlar varki mercedes bmw den filo kurarlar yada pek çok alt klasmmanda araba sahibi vardırki isteseler bırakın mercedesi ferrari alırlar yani bunu böyle yaklaşmak ve algılama hoş ve şık olmaz kanaatimce

bunun dışında aslen günümüz teknolojisiyle 70 model bir araca temel bazı şeyler dışında aksesuar bazında her şey takılabilir far sensörü otomatik cam merkezi kilit camları uzakdan açıp kapamak arabayı uzakdan çalıştırmak engine start yağmur sensörü tekerlek basınç sensörü koltuk ısıtma v.b aslında 20 yıldır zaten otomobil sektöründe de olan kandırmacada bundan ibaret

80 model bir 1.6 araç ile aslında 2009 model 1.6 araç arasında motor bazında bir fark yokdur 80 model 1.6 araç o zamanlar 90 beygir ciarlarındayken bu günlerde 115 bg civarlarında standart da ancak fabrikaların yapdıkları kandırmaca turbo destekleri ünitelerle artık çift turbo ünitelerle araçları insanların gözlerini boyuyarak 160-200 beygirlere çıkarıyorlar bu kandırmacanın adınada teknoloji diyorlar ama motor esas temel motor belki 30 yıldır kullanılan aynı içden yanmalı pistonlu motor bu yüzden firmalar devir daim olsun diye bu tip özellikleri artık ön planda tutmaya çalışıyorlar bunlarla satış yapıyorlar bunlarada tabi saygı duymak gerekir sonuçda bu firmalarında ayakda durması lazım bir şekilde

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gereksiz bir şey yokdur araçlarda zaten sadece ne kadar gerekliliği olması gerekli olan özellikler vardır bunların olmasınında bir zararı olmaz olmamasınında olmaz bu olaylarıda öyle ırkçılık bazında mercedesin var büyük adamsın özentisin yada opelin var eziksin mercedese özenirsin olarak ele almakda bence pek hoş değil zira pek çok doğana şahine binen insanlar varki mercedes bmw den filo kurarlar yada pek çok alt klasmmanda araba sahibi vardırki isteseler bırakın mercedesi ferrari alırlar yani bunu böyle yaklaşmak ve algılama hoş ve şık olmaz kanaatimce

bunun dışında aslen günümüz teknolojisiyle 70 model bir araca temel bazı şeyler dışında aksesuar bazında her şey takılabilir far sensörü otomatik cam merkezi kilit camları uzakdan açıp kapamak arabayı uzakdan çalıştırmak engine start yağmur sensörü tekerlek basınç sensörü koltuk ısıtma v.b aslında 20 yıldır zaten otomobil sektöründe de olan kandırmacada bundan ibaret

80 model bir 1.6 araç ile aslında 2009 model 1.6 araç arasında motor bazında bir fark yokdur 80 model 1.6 araç o zamanlar 90 beygir ciarlarındayken bu günlerde 115 bg civarlarında standart da ancak fabrikaların yapdıkları kandırmaca turbo destekleri ünitelerle artık çift turbo ünitelerle araçları insanların gözlerini boyuyarak 160-200 beygirlere çıkarıyorlar bu kandırmacanın adınada teknoloji diyorlar ama motor esas temel motor belki 30 yıldır kullanılan aynı içden yanmalı pistonlu motor bu yüzden firmalar devir daim olsun diye bu tip özellikleri artık ön planda tutmaya çalışıyorlar bunlarla satış yapıyorlar bunlarada tabi saygı duymak gerekir sonuçda bu firmalarında ayakda durması lazım bir şekilde
teknolojik gelişmeleri çok hafife almışsın çok...