Elektronik radio anteni

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar

Elektronik radio anteni alacagım fakat baglantısı ve çekimi hakkında biraz çekiniyorum sizce bu antenler nasıl işe yararmı tavsiye edermisiniz eger alırsam sadece teyp e anten girişini takmam yeterlimi 12v elektrik vermeliyim bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum

teşekkürler..

.http://www.ebay.com/itm/Car-Windshi...7052?pt=US_Radio_Antennas&hash=item2a25a771bc

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben bu antenlerden (yan sanayi olanından) bir ara kullandım ama memnun kalmayınca çıkarttım.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanmadım hiç ama elektriğini bağlamazsan çekimgücü zayıf kalacaktır.

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanmadım hiç ama elektriğini bağlamazsan çekimgücü zayıf kalacaktır.

Elektrigi nerden nasıl veriyoruz elektrik verirsek çok iyimi çekiyor...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
öyle çok çok iyi çekmiyor, ama fena da değil. Elektriği teyplerin anfi remote çıkışından alıyorsun.

Bende de var Ethem başkan sağolsun :D Cama tutturabilmek için baya uğraştım. En son Pattex contact yapıştırıcı kullandım, bakalım bu ne kadar dayanacak. Yollar kötü olduğu için titreşimden sürekli düşüyor yoksa :(

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle çok çok iyi çekmiyor, ama fena da değil. Elektriği teyplerin anfi remote çıkışından alıyorsun.

Bende de var Ethem başkan sağolsun :D Cama tutturabilmek için baya uğraştım. En son Pattex contact yapıştırıcı kullandım, bakalım bu ne kadar dayanacak. Yollar kötü olduğu için titreşimden sürekli düşüyor yoksa :(

Teşekkürler

İyi çekmiyorsa almaya degmez araç antenide iyi çekmiyor diye alacaktım madem bu da iyi çekmiyor degişen bir şey olmayacak o yüzden almanın mantıgı yok

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Önceki aracımdaki orjinal Vectra B1 antenine (arka rezistans yani) göre yine iyi sayılır ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Paraya kıyıp bu tür antenlerin orijinalinden bulmak lazım, aksesuarcılarda 10 TL ye satılanlardan almaktansa hiç almamak daha mantıklı. Ben aracı delmeye kıyamadığım için bu tür bir anteni tercih etmiştim. Çok faydasını görmeyince radyonun anten girişine deneme amaçlı yarım metrelik kalın bakır bir kablodan anten yaptım performans olarak aynı verimi aldım. Daha sonra mecburen çubuk antene geçiş yaptım.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paraya kıyıp bu tür antenlerin orijinalinden bulmak lazım, aksesuarcılarda 10 TL ye satılanlardan almaktansa hiç almamak daha mantıklı. Ben aracı delmeye kıyamadığım için bu tür bir anteni tercih etmiştim. Çok faydasını görmeyince radyonun anten girişine deneme amaçlı yarım metrelik kalın bakır bir kablodan anten yaptım performans olarak aynı verimi aldım. Daha sonra mecburen çubuk antene geçiş yaptım.

Benim arabamda da var savaş abi, arka cam rezistansının üzerinde, ama şekli biraz şekilsiz gibi, resmini çekip koyarım, radyo çekişini siz gözle görülür şekilde güçlendirebildiniz mi ? Ben ne zaman radyo açsam bozurdayan bir ses var hiç temiz ses alamadım daha. Arkadaşlarımda olan kuş serisi araçlarda sanki internet radyosu dinlermişcesine temiz ses var.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim arabamda da var savaş abi, arka cam rezistansının üzerinde, ama şekli biraz şekilsiz gibi, resmini çekip koyarım, radyo çekişini siz gözle görülür şekilde güçlendirebildiniz mi ? Ben ne zaman radyo açsam bozurdayan bir ses var hiç temiz ses alamadım daha. Arkadaşlarımda olan kuş serisi araçlarda sanki internet radyosu dinlermişcesine temiz ses var.

Ben 50 senelik araçta performans alamayınca çıkardım (istersen sana yollayayım)
Ben çubuk antenden daha fazla fayda gördüm. Yanlız bizim araçların orijinal radyoları benim kullandığım eski nesil radyodan çok çok daha iyidir. Vectra'daki radyonun anten girişini kontrol ettirdin mi, anten kablosu arızalı veya kopuk olabilir mi?