Elektronik Park Freni Arızası

Sipiralli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Beni aracın park freni butonunda bir arıza meydana geldi.Yukarı kaldırdığımda elektronik park freni devreye girmesine rağmen aşağıya doğru bastığımda sistem kendini bırakmıyor daha doğrusu buton yerinden oynamıyor.Allahtan araç gaz vererek hareket edince otomatikman freni devre dışına çıkarıyor.Benim sormak istediğim daha önce sizin başınıza böyle birşey geldi mi?Geldiyse bu durum garanti kapsamına girdi mi?Teşekkürler. byee

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Elektronik Park Freni Arızası

Öncelikle geçmiş olsun. Buton aşağıya doğru hiçbir şekilde oynamıyor diyorsanız eğer benim aklıma gelen ilk şey butonun altına birşey sıkışmış olması. Sistemde bir arıza olmuş olsa butonu aşağıya doğru bastırmanızı engelleyecek bir mekanizma olduğunu zannetmiyorum. Zaten park freni çekili değilken bile butonu aşağıya bastırabiliyorsunuz.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun. Buton aşağıya doğru hiçbir şekilde oynamıyor diyorsanız eğer benim aklıma gelen ilk şey butonun altına birşey sıkışmış olması. Sistemde bir arıza olmuş olsa butonu aşağıya doğru bastırmanızı engelleyecek bir mekanizma olduğunu zannetmiyorum. Zaten park freni çekili değilken bile butonu aşağıya bastırabiliyorsunuz.
+1 hiç bir sorun yoktur servis hemen çözer bence birşey sıkışmıştır

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Altına 100 TL sıkışmıştır:)

ronny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada arkadaşlar ek bilgi vereyim.Arac park freni devredeyken vitese takıp hareket ederseniz park freni devre dışı kalıyor.Yani her defasında düğmeye basmaya gerek kalmıyor:)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ronny link' Alıntı:
Bu arada arkadaşlar ek bilgi vereyim.Arac park freni devredeyken vitese takıp hareket ederseniz park freni devre dışı kalıyor.Yani her defasında düğmeye basmaya gerek kalmıyor:)

bunu daha önce (yaklaşık 1 senedir)  konuştuk,  o şekilde hareket ettrmek  sisteme zararlı, o yöntemin ancak exterm durumlar için kullanılması gerekiyor

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
bunu daha önce (yaklaşık 1 senedir)  konuştuk,  o şekilde hareket ettrmek  sisteme zararlı, o yöntemin ancak exterm durumlar için kullanılması gerekiyor

Ben daha önce okumamıştım bunu, zararlı olduğu sonucuna nasıl vardınız acaba? Ben aracımı teslim alırken servise sorduğumda herhangi bir zararı olmadığını söylemişlerdi.

ronny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler Akın Bey.Bu bilgi çok iyi oldu...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Park freni cekiliyken hareket etmenin hic bir zarari yok ama dikkat ettinizmi bilmiorm araci ilk calistirip el freni cekilyken emniyet kemerini takinca el frenini salmak icin bir hazirlik yapiyor sistem belki kemer takmadan hareket etmenin sisteme zarari olabilir