El Freninin Donmaması İçin

cyber34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca arkadan çarpma riski yoksa viteste bırakmak en iyisi.Çok soğuk havalarda bende el frenini çekmiyorum

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. Malum bu kış günlerinde el frenini çekik unuttuğumuzda donuyor ve hareket ettirmek zorlaşıyor. Bi önceki aracımda hiç böyle bir sorun olmazdı(99broadway). ama bu opelde 3 sefer başıma geldi. artık dikkat ediyorum. bu sorunun tamamen nasıl önüne geçeriz? Hiç donmamasını sağlayabilirmiyiz? Donduğu zaman ne yapılmalı? Acilen araçla gitmemiz gerekiyorsa ne yapılmalı?

:):):)

D4rkn3ss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yokuşdan dolayı bende el frenini çekiyorum sabah donmuş oluyor ama bana bir artısı var yokuş aşağı indiğim için buzda bile kayma yapmıyor. Araç kasıla kasıla indiği için rahatça iniyorum sonrasında 1 viteste devam ederken el frenini beş altı kez hızlı hızlı çekiyorum düzeliyor. Bakımda el freni teli değiştirilmişti teli takarken beyaz gres sürdürmüştüm soğukta donma yapmasın diye yine yapıyor artık nereden donuyor çözemedim. Focus um varken hiç yaşamadım.

gorkem_gokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde 3 defa başıma geldi hatta bir seferinde diskler akkor hale geçince içeriye dolay ilginç kokudan fark ettim, diskleri sonrasından değiştirmedim, frenlerin performansında olumsuz bir şeye daha neden olmadı ama fren hidroliği arada azalma yapıyor bir keçedeki sızıntıdan bahsediyor bazı arkadaşlar daha ilgilenmedim....

onurhmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en güzeli vitesde bırakmak aslında yaz kış çoook büyük ihtiyac olmadıkca kullanmamak gerekiyo el frenini bence