El freni donuyor

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracını lifte kaldırabilirsen sana tavsiyem aslında bunlar kış öncesi bakım olması lazım idi,neyse... Life kaldır Tekeri sök, fren telini kompel temizle ne su ne pislik kalsın. Sonraki aşamada el freni telini hatta tel üzeri boru olan kısımlarını hava basarak temizle sonra içine sıkabildiğin girdiği yerleri iyice WD40 ile yağlaman, dona karşı kapı kilidi açıçı spray daha iyi olur,balata girişlerinide temizlemeyi unutma bu arada...sonra kampana kısmını telin boru içine giren ağzılarını ve elfreni kolu birleştiği yerleri kresle....
bu şekilde çekik değilken donmasını önlersin..donması o telin boru içine su girmesinden oluşuyor ;)
teşekkürler

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bizim vectra da vardı el fren telini deyiştirdik düzeldi bence bu telin bir ömrü var paslandımı inanki eskisi gibi yağlasanda olmuyor .

deyiştirirken arac lifte kaldırıldı ekzoz bağlantı yerlerinden sökülüp aşağıya sarkıtıldı sonra
şasede bulunan ve eksozun ısı kalkanı olan sacı söküldü el fren teli deyiştirildi.
40 - 50 lira arası bu telin fiyatı.
bence bir an önce deyiştir.

CHoCo_16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin iii el freni donuyor ben bu sabah arabanın kapılarını açamadım kilitlerin hepsi donmuş az ılık su dökdük de açıldı. benim el freni ile ilgili şöyle bi sıkıntım oluyordu rampalarda arabayı bırakamıyordum salıyordu kendi aşağıya doğru :D

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin iii el freni donuyor ben bu sabah arabanın kapılarını açamadım kilitlerin hepsi donmuş az ılık su dökdük de açıldı. benim el freni ile ilgili şöyle bi sıkıntım oluyordu rampalarda arabayı bırakamıyordum salıyordu kendi aşağıya doğru :D

bende de aynı sorun oluyordu telini gerdirdim düzeldi... ;)

aycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim fren teli gergin ama bende el frenini çekemiyorum .akşamdan arabayı viteste bırakıyorum .öğleye kadar kazık gibi duruyor .hava soğukken yolda giderken gene donuyor..geçenlerde yolda gelirken bagaj kapısı donmuştu

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim fren teli gergin ama bende el frenini çekemiyorum .akşamdan arabayı viteste bırakıyorum .öğleye kadar kazık gibi duruyor .hava soğukken yolda giderken gene donuyor..geçenlerde yolda gelirken bagaj kapısı donmuştu
ben de çamelideyim hemşerim,denizli soğuksa sen gel bir de çameliyi hayal et.arabanın donmayan yanı kalmadı,bagajdaki cam suyu donmuş,gösterge ekranı buz olmuştu dün.arabanın içindeki nem cam ekranda toplanmış donmuş..