Ekonomik park.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hemen çalıştırır çalıştırmaz kalkınca vites çok sert oluyor arabanın sanki hiç gidesi olmuyor :D

why

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En az 2 dakika bekliyorum zaten otomatik jikle 2 dakika sonra normal devrine düşüyor

spedyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:)soğuk havalarda beklemek mantıklı biz öyle gördük haraket etmeden en az 5 dk bekliyorum

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
:)soğuk havalarda beklemek mantıklı biz öyle gördük haraket etmeden en az 5 dk bekliyorum

Opel'lerin kullanma klavuzunda motor çalışınca beklemeden hareket edilmesi yazıyor.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babamın wv sindede benim kitapçıktada beklememek gerektiği yazıyor ancak ben 20 saniye beklenmesi taraftarıyım.Araç sanılanın aksine rolantide soğukken aşırı zengin karışım kullanır.Araç ilk kalkıştan sonra eğer yokuş yoksa çok fazla çaba sarfetmez.Bence 20-30 saniye yağlama için yeterlidir...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende soğuk havalarda 30-40sn beklenmesi taraftarayım... biraz yakıt masrafı olabilir ama yağın incelip motorun her tarafını sarması motor sağlığı açısından çok önemli... motoru yağsız çalıştırmaktansa 30sn beklemek kimseyi çok fazla zarara uğratmaz... birde arabanın normal rölantisi 1.3 civarı iken ilk çalıştırdığımda 5.5-6 arası oluyor... ama sadece rölantide değil normal giderkende araba zenginde çalıştığı için çok fazla yakıt zararınız olmaz...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
zaten sekonder çalışıyor beklemenin bi faydası yok benzinliler için bnaa göre

Merhabalar, not olarak her araçta sekonder mevcut değil, Mesela benim aracımda var iken Gt de yok.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende benzınlı araçta beklenmesınden yanayım. ama dızelse araç zaten bekle bekle hararet ıbresı oynamaz. o yuzden 1 dakka kafi. ben arabamda çok soguk havalarda arabayı calıştırıp ıner sıgara ıcerım. cok soguk değilse bi 30-40 sanıye beklerim. yazın hiç beklemem.

MehmetSimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astranın kitapçığında ekonomik sürüş için motor çalıştırıldıktan sonra derhal yola çıkınız diye yazıyor ki aracım benzinli. Dizelde fark varmı bilmem kitapçıkta.

alper_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kış aylarında mümkün mertebe beklemeye çalışıyorum 1 dakika gibi bir süre.herşeyi geçtim buz gibi motoru olan arabayla yola çıkıp ilk 2-3 km yi atlatmak bana eziyet gibi geliyor araçtan soğuyorum resmen