ek garanti

emir79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı 2016 ocakta aldım 2 yıl garantim daha dolmadı aldığım bayi 2 yıl garantinin dışında 1 yıl ek garanti için 380 tl bir teklifte bulundu sizce yaptırmalımıyım?

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Cvp: ek garanti

Bence yaptirin makul bir rakam

Hatta bende geçen gün bir araç aldım astra ek garanti yapmış ilk sahibi 980 tl ye 2

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ek garanti için geçmiş senelerde pek iyi yorumlar yoktu diye hatırlıyorum. Gerçi opelin garantiyle ilgili bir sıkıntısı var. Artı garanti güzel bir uygulama fakat şu var servise gitme zorunluluğu var yine. Fiyetlar serviste fahiş aynı bakım dışarıda yarı fiyatına. Önemli değil ben servisi bilirim derseniz mantıklı. Onun dışında bu kısmet işi ben 3 sene içinde sadece balata ve termostat değiştim. Başka arızada olmadı. Karar sizin rakam çok değil gibi.

emir79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

zaten 2 yıl garantim mevcut bu ek garantiyle 3 yıl olacak sonra zaten yine özel servis yolu görünüyor öyle değil mi?

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özel servise başlama hakkınızı 1 sene ötelemiş olursunuz. Servisin fahiş fiyatlarından kurtulmak için özel servis şart.

emir79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı aldığım opel bayii landi tüp uygulaması yapıyor bu takdirde garanti devam eder değil mi? tüp takılınca 3 yıl sonra olacak muayene süresini geri çekmiş mi olacam yoksa muayene yaptırmamamda bir sıkıntı olur mu?

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı 2013 yılı Ekim ayında aldım
2014 Yılı Ekim ayında "2.600" Km de 1. yıl bakımına götürdüm (390 TL yetkili serviste o dönem süper bir kampanyaya denk geldim bidaha olmadı)
Garantim 2015 Ekim ayı na kadar onaylandı dolayısı ile ilk bakım yetkili serviste olunca
Bende 2015 Mayıs ayında özelde LPG taktırdım garantiye son vermiş oldum.
390 TL lik ilk bakım fiyatına şimdiye kadar 2 bakım daha yaptırdım özelde hak mı adalet mi bu. Ben servisten başka yerde bakım yaptırmam demeyin boş yere paranızı dökmeyin.

Bana göre yetkili serviste bakım baştan sona bir hikaye GM yağı koyup baştan savıyorlar. Aracınızı göremiyorsunuz bir güvensizlik söz konusu servis ve müşteri arasında parası çok olan sürekli serviste bakımını yaptırır kolay kazanıyorsa. Şahsi görüşüm arabama yağı ve diğer malzemeleri ben alırım ustamın yanına özele giderim hem sohbet ederiz hem 1-2 bardak çay içerim güzel bir işçilik ile mutlu ayrılırım.

Garanti uzatıp servislerin kölesi olmayın bence
380 TL uzattığınız garanti ücreti
400 TL yi baz alalım serviste garanti devam etmesi için bakım ücretiniz tabi sıkı bir kampanyaya gelirseniz 400 olur bu rakam

Toplamda 780 TL oldu.
Sadece 1 bakıma gittiğinizi hesap edersek üstelik 780. Üzerine cebimden 200 daha koyarım arızalanan parça neyse garantim var diye servisin kölesi olacağıma 1000 TL ye özelde işimi hallederim

Tabi garanti süresince parça arızalanırsa oda.
Mantık yürütelim 5 yaşına girmiş 100.000 km ye dayanmış araçlara da garanti versinler sıkıysa. Sıfır 20-30 bin km de ki araca garanti vermesi kolay aracın sıkıntı çıkarma ihtimalı Yok denecek kadar az

emir79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

görüşleriniz için teşekkürler. lpg taktırdıktan sonra opel bayinin yönlendirdiği lpg bayisinde tabi ruhsata işletmeme seçeneğimiz var mı? sırf 3 yıl muayeneyi delmemek için

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garantiyi dert ediyorsanız eğer mutlaka işletmelisiniz LPG işletin 1 ay içinde garanti koşulları o şekilde geçerli olur derler.

Bende Salı günü LPG yi işlettim ama 1,5 yıldır işletmiyordum muayne tarihi bayrama geldiğinden dolayı salı günü hallettim 380 TL ye maal oldu.
Bana kalırsada işletmeyin projemi sonra alacağım deyin not alsınlar muayne tarihi gelince proje istersiniz

Opel bayisi 1 ay içinde işletmezseniz garanti bozulur der aynı şekilde LPG firmasıda motora garanti vermez işletmediğiniz zaman
Ben dışarda özelde kendi ustama brc taktırdım garantiyi falan dert etmedim muayne süreside kısalmasın diye yaptırmadım Pazartesi günü gittim 1-2 saatte projemi aldım salı da muayneden sorunsuz geçtim