Ehliyetsizlikten ceza

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar bizim oğlan arkadaşıyla beraber gece arabayi kacirmis polis arkadaslar gozlerini korkutup korkutup cezayı kesmis 1609-1609 aracımın muayenesi geldi yaptırabilmem için bu cezaları kapatmam gerekirmi acaba ? Suanlık yeteri bütçem yok :confused: :(

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar bizim oğlan arkadaşıyla beraber gece arabayi kacirmis polis arkadaslar gozlerini korkutup korkutup cezayı kesmis 1609-1609 aracımın muayenesi geldi yaptırabilmem için bu cezaları kapatmam gerekirmi acaba ? Suanlık yeteri bütçem yok :confused: :(

Muayene girmek için verginizin yatırılmış olması, kaçak ogs cezası ve trafik cezalarınızın ödenmiş olması gerekir. Kısaca araca dair her şeyin yatırılıp ödenmiş olması gerekir, yoksa sistem muayeneyi kabul etmiyor.

Hocam hümanist değilim ama kusura bakmayın çocuğunuz trafikte kaza yapıp en başta kendisine, arkadaşlarına ve masum insanlara geri dönüşü olmayan zararlar verebilirdi. Kendi canı zarar görmese dahi bunun travmasını yıllarca atlatamazdı üzerinden. Burada suçlanacak biri varsa o sizsiniz :(

Çocuklara gerekli eğitimin verilmesi için bu konuda ailelerin üzerine ciddi sorumluluk düşüyor. Eğer arkadaşlarını da alıp araba kullanmak istiyorsa ehliyetini alana kadar bunun trafikte mümkün olmadığını, ancak şartların olgun olduğu yerlerde bunu yapabileceğini ona öğretmelisiniz. Arkadaşlarının aileleri ile tanışmasanız da çocuğunuzun hatırı için görüşüp ortak bir plan yapın. Hem trafiğe kapalı olsun, hem araç kullanılabilmek için uygun olsun hem de piknik yapmaya müsait bir yer bulun ve boş vaktinizi delikanlı ile geçirin. Bu davranışınız sayesinde hem çocuk içindeki nefsi köreltmiş olacak, hem de arkadaşlarına kendisini ispatlayarak tabiri caiz ise kendisini ezik hissetmemiş olacak. Her şeye rağmen günün sonunda çocuğunuzun mutluluğu sizin de mutluluğunuz olacak ve güzel aile dostları kazanmanız ve onlara da örnek olmanız size artı puan katacak.

Yazdıklarımı lütfen yanlış anlamayın, çocuklar bizim geleceğimiz onlara her şeyi en doğru şekilde öğretmeliyiz, geçmiş olsun.

:)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
tüm borçların ödenmiş olması lazım.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaptıramazsınız

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin ilginç tarafı yaş 28 ... sizin çocuk kaç yaşında ?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay be :)
Uzun zamandır trafik polisinin işe yarar bişey yaptığını duymamıştım. Demek halen işini yapanları da varmış :)

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay be :)
Uzun zamandır trafik polisinin işe yarar bişey yaptığını duymamıştım. Demek halen işini yapanları da varmış :)

3 sene önce Malatya'ya geldiğimde Trafik polisinin mahalle aralarında ÖZELLİKLE gürültülü, apaçi işi Şahin'leri durdurduğunu gördüğümde aynı cümleyi kurmuştum.

İnsan canını hiçe sayan, insana zerre kadar saygısı olmayan gürültücü apaçilerin nasıl kıvrandıklarını gördüğümde duyduğum keyfi kelimelere dökemem.

1 saat kadar izledim. Ellerini öpesim geldi o komserin.

Ama lütfen kimse ''Fakirlik Edebiyatı'' yapmasın. Fakir adamın arabasının egzozu delik olur vanalı değil.

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
çocugun yaşı 14 ben 36 yaşımdayım ilk kayıtta yaş kısmını çok önemsememiştim açıkçası