Egzozdan gelen ses !!!!

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustalarım ayazların geçmesini hususi bekledim lakin ben çözemedim ön kaputu açtığımda gayet sakin selim normal çalışıyo fakat aracın arkasına geçtimmi çırçırçır die ses bi derinleşip sonra tekrar bu ses geliyo araçta egzoz ucuda var bide acaip egzoz dumanı var beyazımsı gibi ne siyah nede mavi :( ama ikinci viteste giderken gazdan çekip debriyaja bastığım zaman egzozda çııırrrrrr die ses veriyo:( acaba ne olabilirki ayrıca 100.000de orta susturucu değişti genelde buji,filtre takımlarıda değişti şuanda 104.000de acaba ne olabilirki gerçekten o ses baya moralimi bozuyo:(

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
eksoz karter muhafazasına değiyor olabilr; liftte bakmak lazım...

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksoz karter muhafazasına değiyor olabilr; liftte bakmak lazım...
Saol halil abi yani kötü bişeyi yoktur dimi:( çünkü inan kasırgaya bu sesi hiç yakıştıramadım bide bende baya bi fazla duman çıkıyo onada anlam veremiyorum nedenki sıcaklık ekside diil ışıklarda dikiz aynasından ve yan aynalardan bi bakıyom çok rahat görüyom o konudada sıkıntı yoktur inşallah:D bide hafta sonu illaki liftte baktıralım dimi bi sıkıntı çıkartırmı halil abi tekrar teşekkürler:good:

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
susturucuların birinde çürük yada başka bir nedenden dolayı delik oluşmuş olabilir..egsozcuya götür kontrol ettir..tanıdık birine git yoksa hemen ''bu buzulmuş değiştirelim'' derler..

neyseo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer sorun bendede olmuştu eğer eksoz karter muhafazasına değiyorsa vuruntu şeklinde bir ses çıkarır ve bunu daha çok düşük viteslerdeki vites değişimleri sırasında yapar. Mesela rampa çıkarken araç tam devrini almadan vitesi 2 den 3 e atıp bi dene.Bi kanala çekip levyeyle kendin de halledibilirsin.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Saol halil abi yani kötü bişeyi yoktur dimi:( çünkü inan kasırgaya bu sesi hiç yakıştıramadım bide bende baya bi fazla duman çıkıyo onada anlam veremiyorum nedenki sıcaklık ekside diil ışıklarda dikiz aynasından ve yan aynalardan bi bakıyom çok rahat görüyom o konudada sıkıntı yoktur inşallah:D bide hafta sonu illaki liftte baktıralım dimi bi sıkıntı çıkartırmı halil abi tekrar teşekkürler:good:
Bu havalarda egzostan buhar çıkması normal. Merak etme. Yanlız araç su eksiltiyorsa o zaman durum farklı. Eksozda su damlaması ile birlikte araç ( hattada 1-2 litreye yakın ) su eksiltiyorsa conta yanık olabilir.

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu havalarda egzostan buhar çıkması normal. Merak etme. Yanlız araç su eksiltiyorsa o zaman durum farklı. Eksozda su damlaması ile birlikte araç ( hattada 1-2 litreye yakın ) su eksiltiyorsa conta yanık olabilir.
Yok savaş abi öle bi durum yok allaha şükür:( belki ben biraz abartıyorumdur belkide egzoz ucu sayesinde öle çıkıyordur çünkü F kasaların genelde son susturucularının ucu yere bakar onu kestirip egzoz ucu taktı oda büyük olduğundan öle aşırı dumanda çıkartabilir gerçi teşekkürler:good:

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
susturucuların birinde çürük yada başka bir nedenden dolayı delik oluşmuş olabilir..egsozcuya götür kontrol ettir..tanıdık birine git yoksa hemen ''bu buzulmuş değiştirelim'' derler..
Abi ilkbaharda buji erittiydi takır takır çalışınca egzoz delindimiki die egzozcuya gittiydik oda abi yeni değiştirdik sorun yoktur dedi son susturucuyu kapayıp baktı kaçak yoktu:good: ondan kaynaklanan bi sorun diil yani ama egzoz ucunun kaynak yeri çürümeye başlamış geçen baktığımda :( acaba o mu ses yapıyorki:( teşekkürler