egzozdan benzin kokusu geliyor

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşın hepimizin arabalarından ilk çalıştırdığında benzin kokusu gelir ama benimki öle değil bildiğiniz kokuyor benzinlik kadar kokuyor neredeyse :) bende egr iptali var birde komple spor susturucular ve headers var. katalitik yok tabi onun yerine de spor susturucu var. ama genede bu kadar çok kokması bana bir sorun varmış gibi hissetmeme sebep oluyor. size yeni yaptırdığım egzoz muaynesi sonuçlarını vereyimde bana bir fikir verin.
CO 0.44 0-3.5
CO2 14.46 10-16
HC 122 0-1200
O2 04.16 0-5.00
lambda 1.178 0.9-1.2
NOx 0

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepımızınkı kokuyor arkadasım. kapalı garajlarda ozellikle araç gece yattıysa sabah sogukken cok daha fazla kokuyor.

benzin kokusu sana zamlardan dolayı fazla gelıyordur :D

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalıştırmada benzinle çalışıyosa bi5 dakika kadar kokması normaldir. aynı şeyleri önceden bende yaşadım.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben normalde ne kadar kokar biliyorum öle değil benimki sıcakken bile kokuyor ama normal kokunun en az 3-4 misli koku var. ön tarafdan bile duyuyorsunuz o benzin kokusunu.

ilginç bir şey daha var arabayı 2-3 gün kullanmazsam bir 5 litre düşüyor benzin göstergesi. ama benzin alınca normale geliyor yani depoda eksilme olduğunu düşünmüyorum sorun sadece göstergede.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gösterge sürekli 5 litre düşükde göstermiyor. ben 5litreyi harcayana kadar orada sabit duruyor ondan sonra düşüyor gene normal olarak :D

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben normalde ne kadar kokar biliyorum öle değil benimki sıcakken bile kokuyor ama normal kokunun en az 3-4 misli koku var. ön tarafdan bile duyuyorsunuz o benzin kokusunu.

ilginç bir şey daha var arabayı 2-3 gün kullanmazsam bir 5 litre düşüyor benzin göstergesi. ama benzin alınca normale geliyor yani depoda eksilme olduğunu düşünmüyorum sorun sadece göstergede.

arkadaş bu kadar huylanıyorsan hemen servise götür delik melik olur sakatlık çıkar.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
çiğ yakma varsa da kokar; carbon clear deneyin eğer hortumlarda kaçak v.s. yoksa...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
carbon clear yaptıralı 10bin km olmamıştır. bujilerden şüpheleniyorum ama onları deiştireli de 7-8bin km anca oldu o kadar kısa sürede bozulmazlar ama yanlış takılmış olabilirler

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş bu kadar huylanıyorsan hemen servise götür delik melik olur sakatlık çıkar.

ben kendim baktım herhangi bir delik veya kaçırma gözükmüyor. motorun ordan kaçırıyorsa buharlaşıyor olabilir bir tek.ama dediğim gibi gösterge az gösteriyor sadece bariz bir kaçırma da yok. bu arada araba sakin kullanımda bile 10litre yakıyor 100kmde.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senınkı ıyı. bızımkı 1.6 ama 10 lıtre yakıyor gene en sakın kullanımda.