Egzoz son susturucu altındaki delikler

erhan116

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün aracı çalışır vaziyette aşağıya indim gözüme son susturucunun iki yerinden damla damla su aktığını gördüm.. eğilip baktım sanki fabrikasyon olarak açılmış gibi geldi bana.. egzoz orijinal üzerinde kabartma GM logosu var (onuda gördüm) :) acaba bunlar tahliye deliklerimi yoksa değişim veya kaynak yolumu göründü.. bilgisi olan arkadaşlar (Opel zafira 1.6 LPG 2005)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün aracı çalışır vaziyette aşağıya indim gözüme son susturucunun iki yerinden damla damla su aktığını gördüm.. eğilip baktım sanki fabrikasyon olarak açılmış gibi geldi bana.. egzoz orijinal üzerinde kabartma GM logosu var (onuda gördüm) :) acaba bunlar tahliye deliklerimi yoksa değişim veya kaynak yolumu göründü.. bilgisi olan arkadaşlar (Opel zafira 1.6 LPG 2005)

ilk sahibi değilseniz sizden önceki sahibi su içinde birikip çürütmesin diye delmiş olabilir.yada zamanla çürüyüp delinmiştir. orjinalden su tahliyesi için delikli eksoz görmedim açıkçası.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eskiden son susturucu daha uzun ömürlü olsun diye biz de yaptırırdık ama şimdiki yeni araçlarda bu tür delikler oluyor mu bilmiyorum.

erhan116

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskiden son susturucu daha uzun ömürlü olsun diye biz de yaptırırdık ama şimdiki yeni araçlarda bu tür delikler oluyor mu bilmiyorum.

hocam ne yapsam o zaman bi zararı olurmu...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
hocam ne yapsam o zaman bi zararı olurmu...
Aracı özellikle kısa mesafelerde kullanıyorsanız bırakın öylece kalsın, o delik sayesinde kazanda biriken buharı daha çabuk atacağı için susturucunun ömrüne faydası olur zararı olmaz.