Egzoz gazı emisyon kontrol lambası yandı

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,bu gün babam yola çıktığında egzoz gazı lambası yanmış,yanık halde bir süre(3-4 dk kadar) gittikten sonra bu sefer yanıp sönmeye başlamış ve kenara alıp stop edip yeniden çalıştırmış,ve biraz gittikten sonra gene aynı işlem tekrarlamış ve geri döndü.Yarın özel servise götüreceğiz ama bunun sebepleri neler olabilr.Araç lpg li ve lpg takılalı 1100 km olmuştu.
Arabayı aldığımızdan beri ilk problemimiz, morelimi bozdu yavvv:cry:

MustafaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korkutmak istemem ama ben bizim arabanin kitapciğini okuduğumda o ariza işiğindan bahseden 1 bölüm okumuştum düz yanmasi 1 sorun teşkil etmez ama yanip sönmesi katalitik konvektör sorununu gösterdiğini yaziyordu.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bende zamanında illk aldğımda arabayı tanımak için kitabı baya iyi okumuştum,zaten beni aradı ve ona yanıp sönmeye başladğında devam etmemesini söledim.Düz yanıyosa acil sorun deil ama yanıp sönmeye başlarsa tehlikeli diye uyardım.Umarım büyük bi sıkıntı çıkarmaz:(

MustafaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umarim önemli 1şey değiLdir. Geçmiş olsun.

ESRİYEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,bu gün babam yola çıktığında egzoz gazı lambası yanmış,yanık halde bir süre(3-4 dk kadar) gittikten sonra bu sefer yanıp sönmeye başlamış ve kenara alıp stop edip yeniden çalıştırmış,ve biraz gittikten sonra gene aynı işlem tekrarlamış ve geri döndü.Yarın özel servise götüreceğiz ama bunun sebepleri neler olabilr.Araç lpg li ve lpg takılalı 1100 km olmuştu.
Arabayı aldığımızdan beri ilk problemimiz, morelimi bozdu yavvv:cry:
AynI olay benimde başıma gelmişti.Uzun yolda Adana Otobanında 160 la giderken önce yanıp sonra gaza basmanla beraber yanıp sönmeye başladı.Yanıp sönmeye başlayınca baya bir güç kaybı oluyor.Araba gaz yemiyordu.Neyse servise çektik bilgisayarda hata bile görünmedi.Işığı söndürmek için akü kutup başını söktük.Büyük ihtimalle kullanılan lpg den kaynaklanıyor bu sorun...

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah lpg den dolayı bişidir,ama tüpün yarısını doldurttuk diyelim o lpg ile gitceğimiz yere 3-4 gün boyunca gittik geldik bişi olmadı şimdi şehirler arası çıkınca yandı:confused:

ESRİYEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah önemsiz bişeydir kardeş.Uzun yolda hız kaçtı yandığında?Benim söylediğim olay 150 yi geçmezsen olmuyor.150 den sonra ışık yanıp sönmeye başlamıştı.Bilgisayarda arıza bulamadılar.Bende o günden bu yana 150 yi geçmedim hiçbir sıkıntıda olmadı...

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok zaten ışıklardan kalktıktan sonra olmuş,hemen benzinliğ girmiş zaten,öyle hız ile iligi bi durum yok

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi arabayı apartman altına almak için çalıştırdım ve çok fena gaz kokusu geldi eksozdan,ama araba ilk önce benzinle çalışmaz mı bana lpg den kaynaklı bi arıza yaptırımı oldu gibi geliyor.Neyse apartmanın altına koyarken lpg ye geçiş yaparken hiç bi sıkıntı yaşamadım bi cins lik etmedi ama ilk çalıştığında çok koku geldi,ve araba deviri 1300 lere kadar çıkıp bariz bi şekilde direksiyonu titretcek kadar şiddetli şekilde titreyerek normal devir seviylerine geliyor ama hala daha düzensiz 100-150 rpm oynuyor:(
Lpg bozdu bizim arabayı galiba

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
lpg kuru yandığı için katalitik konvektörün içini dağıtıyor.emisyon ışığı da bu yüzden yanıyor. iptal edip kaliteli bir susturucu kullanrak sorununuzu çözebilirsiniz.