egzostan çıkan su ve buharı

isomer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili ustalarım dün sincandan gelirken 98 model opel vectram beni yolda bıraktı nasılmı araca bindim çalıştırdım bu arada arabam lpg li olup sıralı simtem lidir neyse araba çalışırken hiç titremeyen arabam sanki bir bujisi çalışmıyormuşda hani öle titrer ya aynen öle yaptı bende devam ettim 5 km gittikten sonra hararet 100 üstünde ibresi kırılacak tabi ben farkededene kadar 2 km gittimm arabayı zorlamadım fakat araba benzinle çalıştı ve bir türlü gaza geçmedi ayrıyetten arabayı saga çektim benzilikten tam beşlitre su aldım tam 4 litresini arabaya koydum hiç su kalmammış anlıcanız sonrada yarım saat çalıştırmadım çalıştırdıgımda ise sani motorun içine bişiler sıkışmış gibi zorla çalıştı ama egsoztan aşırı su su buharu çıktı acaba ne oldu bana bir yardım edin kimileri dediki lpg hortumu patlayınca felan oluyor su kaynatır dedi ama pazar günüde açık bir yer bulamadım çektim benzinlige geldim bana yardım edebilirmisiniz şimdiden ettiginiz yardımlarınız için allah razı olsun sizden saygılarım ismailÖZTUNÇ

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle gecmis olsun....
Arabanin yagina bak rengine sütlü kakao gibi rengi varmi???
motor yag kapagini sök bak beyazlik varmi...
calisirken yedek su tahliye deposundan yag veya koku geliyormu(egzos)...
bu hallerde conta gitti eger hararet kirmiziya dayandi ise motorda meftah olmustur...
korkutmak istemem ...

isomer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili ustam arabam benzinlikte kaldı yarın bakacaz ama bişi dicem bukdar kolaymı motorun mefta işi birde hiç bir şey yokken neden hemen birden arızalandı anlamadım sincana gittiim bişi yoktu 4yada 5 saat oturduk sonra eve dönmek için kalktım çalıştırdım olan oldu anlamadımm valla inşallahh motorda bişi yoktur bakımları felan hepsi yapılıydı ayrıyetten bor yagı bile koymuştum 2 hafta önce inşallah bişi olmamıştır zaten acayip moral sıfır sag olasın verdigin bilgiler için yarın ilk işim senın dediklerini bakmak olucak

ZdeArBaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun inş. büyük bi sıkıntı yoktur, yersiz zamansız gelen arızalardan nefret ettim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insallah fazla önemli bir sey yoktur...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana üst kapak contası yanmış gibi geldi. motora soğutma suyu giriyor...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam motor değil. yarım motor yapılması gerekebilir. o da o kadar çok masraflı değildir.

isomer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili arkadaşlarım ve ustalarım saygıdeger opelim üyeleri bu gün 50 tl karşılında aracımı tamire götürdüm siz degerli arkadaşlarımda dedigi gibi ilk işim aracımın motor yagı koydugumuz kapagı açmak oldu evet aynen dediginiz gibi maşallah yagın rengi sütlü kahve tonunda olmuş eyvah dedimm ama iş işten geçti tamirci kardeşim bana ilk dedigi şey ise üst kapat contasının yandıgını degiştirmeleri gerektigini ve fazla ısıdan dolayı da kapagın egilmesinin oldugunu ve planyaya vereceklerini söledi ama şunuda eklmeyi unutmadı inşallah blokta hasar yoktur dedi valla arabamla aramda degişik bir ilişkim var içine bindimmi sanki başka dünyalardayım çok üzüldüm bundan sonra eskisi gibi olurmu acaba hayırlısı olsun der sizlerede çok teşekür derim saygılarımla İsmail ÖZTUNÇ

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 tl karşılığı derken...; çekici parasımı???
merak etme blokta felan hasar çıkmaz. üst kapak contası ve planya ile yırtarsın.. diye tahmin ediyorum.