Egzantrik Devir Sensörü Arızası Vectra B 2.0 , 1998 model

mk1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Vectra B 2.0 aracımın 3 yıldır yanmayan arıza ışığı yandı egzantrik devir sensörü arızası çıktı değiştirdik ama tekrar yandı aynı arıza dediler.Bu modellerin elektrik tesisatı dökülüyor yaptır dediler kesin kısa devre vardır dediler tamam yaptırdım gene aynı arıza , beyin olabilir dediler beyin Ankaraya gitti geldi sağlam dendi,ee napacaz dedim çözüm yok görünüyor Karabük te arabayı arıza ışığıyla verdim 1000 Tl harcadım arıza ışığıyla geri aldım tamircilerden.Sabah çalıştırdığımda ışık yanmıyor çok güzel canavar gibi gidiyor ama stop edip tekrar çalıştırdığımda hemen yanıyor ve çekiş çok düşük gidebiliyorum.
Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mehmet, yaşadıklarından dolayı en az benin de senin kadar canım sıkıldı. :(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mehmet, arızanın kolayca giderildiğine sevindim.

Arızanın giderilmesinde yardımcı olan, araçlarımıza kendi araçları gibi ilgi gösteren Ankara Opel garaja yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Önemli Not: Opel'i yeteri kadar tanımayan ustaların kendi başarısızlıklarını kabul etmeyip, onun yerine "bu durum Opel'in kronik sorunlarından birisi" diyerek işin içinden sıyrılmayı başarı sanan ustalar yüzünden araçlarımız boş yere kötüleniyor, cebimizden boşu boşuna bir sürü para çıkıyor. :(

mk1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet, arızanın kolayca giderildiğine sevindim.

Arızanın giderilmesinde yardımcı olan, araçlarımıza kendi araçları gibi ilgi gösteren Ankara Opel garaja yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Önemli Not: Opel'i yeteri kadar tanımayan ustaların kendi başarısızlıklarını kabul etmeyip, onun yerine "bu durum Opel'in kronik sorunlarından birisi" diyerek işin içinden sıyrılmayı başarı sanan ustalar yüzünden araçlarımız boş yere kötüleniyor, cebimizden boşu boşuna bir sürü para çıkıyor. :(

Savaş Abi arızanın giderildiğine en çok ben sevindim. :)
Ankara da ki opel garage ve onların yönlendirmeleriyle tanıştığım Platin oto elektrik de ki ustalara da teşekkür ediyorum.
Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum.Arızam hakkında kısa bir bilgi verecek olursam egzantrik devir sensörü bozulmuş yerine takılan yan sanayi olduğu için çalışmıyor.Orijinali takıldı ve sorun kalmadı.Yani original parça in , yan sanayi out..

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Bu yan sanayi sensörler ne zıkkım bir şey se hiç birimi doğru düzgün çalışmaz? Bende senatöre krank devir sensörü aldım (orjinalini bulamıyorum almanya da 800 tl) taktım araba ya çalışmıyor ya tekleyerek çalışıyor söktüm attım eski bozuk diye çıkarttığım sensör yan sanayiden iyi çalışıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu yan sanayi sensörler ne zıkkım bir şey se hiç birimi doğru düzgün çalışmaz? Bende senatöre krank devir sensörü aldım (orjinalini bulamıyorum almanya da 800 tl) taktım araba ya çalışmıyor ya tekleyerek çalışıyor söktüm attım eski bozuk diye çıkarttığım sensör yan sanayiden iyi çalışıyor.

Opel kullanıcısı olarak şunu söyleye bilirim. Parça özellikle orijinal parça çok sıkıntılı çünkü acayip pahalı. Cep yakıyor insanlar da ister istemez bende dahil san sanayi parçalara yönelmek zorunda kalıyoruz. Opel aracın var ise ya ağasın yada paşa başka açıklaması yok çünkü.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu arada sensör bozulmuyor, soket bozuluyor :) Yıllar önce yine Opel garajda bulup çözmüştük bu olayı.