EGR Valf Sorunu

marmarabil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam.

2012 Dizel Corsa 1.3 aracım var. Bu araç şirket için aynı gün aynı seriden toplam 4 tane alındı. Diğer 3 tanesi 100 bini çoktan devirdiği halde olmayan sorun benim 50 bindeki aracımda var :) Yani bu tamamen rastgele olan bir durum. Aracın ilk kilometrelerdeki kullanımları ile de olabilir. Dizellerde biraz yüksek devir şart galiba.

Araçta gaza birden yüklenildiğinde veya rampalarda titreme gaz yememe gibi durumlar var. Sıcak havalarda yapıyor daha çok. Kışın çok nadir.

Hava akış temizlendi olmadı, egr temizletildi olmadı (2 ay kadar sorunsuzdu sonra yine başladı), göstergelerde hehangi bir sorun yok. Çekiş azaldığında 3bin devir üzerinde 10 dakika kullanıyorum hemen geçiyor ve birkaç ay idare ediyor. Herhangi bir yolda kalma motorda sorun vs olmadı ama yine de insan tekrar yapmasın istiyor.

Şimfi valfi tamamen yenilemek istiyorum. Bu valfi sıfırı ile değiştirmiş bir arkadaş varsa bana tecrübelerini anlatabilir mi. Parçanın farklı markaları var mı artıları eksileri neler olabilir. İşçilik tahmini ne kadar tutar.

Bir de ayıca 60.000 bakımına gireceğim. Bu işlemi de bakım esnasında yaptıracağım. Bu aracın mazot filtresi özelmiş 150 200 tl arasında da fiyatı oluyormuş gibi bir yazı okumuştum. Bu filtre ile sorunu giderebilir miyim bilmiyorum bu konu hakkında da fikir sahiplerinin yardımını bekliyorum.

Çok teşekkürler. Arızasız ve kazasız sürüşler.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Aracınızda motor sağırlaşması diye tabir edilen ateşleme-yakıt sisteminde kurum oluşmuş gibi görünüyor. Corsa 2010 model sonrası makyajlı kasalarda metal gövdeli mazot filtresi var orijinal üretici Bosch marka 100 lira civarında fiyatı var.
Bulunduğunuz ilde Bosch car service gidip hem filtrelerinizi değiştirip hem de carbon clean yaptırmanızı tavsiye ederim

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
katalizör dolmuş olabilir