Edition jantlarının temizliği için ne kullanıyorsunuz?

yigit35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar. Forumu jant temizleme ile ilgili biraz araştırdıktan sonra paylaşımda bulunanların alüminyum veya çelik jant ile ilgili paylaşımlarını okudum ancak benim gibi edition yani kapak jant kullananlar nasıl bir yöntem ve hangi malzeme ile jantlarını temizliyorlar diye merak ettim. Benim plastik kapak jantlar kapkara oldu ve açıkcası emin de olamadım diğer jant temizliyicilerin bu plastik jantlara zarar verip vermeyeceğinden..

İnternetten sipariş vermeyi düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum..

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Edition jantlarının temizliği için ne kullanıyorsunuz?

astra h aracımda kışlık lastikler için kapaklı jant kullamıyorum. en güzel temizleme yöntemi kapakları küvette yıkadıktan sonra bulaşık makinesine atmak. ama bu işi evde hanım yokken yapmak sağlık açısından daha uygun.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
astra h aracımda kışlık lastikler için kapaklı jant kullamıyorum. en güzel temizleme yöntemi kapakları küvette yıkadıktan sonra bulaşık makinesine atmak. ama bu işi evde hanım yokken yapmak sağlık açısından daha uygun.

Güzel bir yöntemmiş  ;D ;D ;D ;D

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yigit35 link' Alıntı:
Herkese selamlar. Forumu jant temizleme ile ilgili biraz araştırdıktan sonra paylaşımda bulunanların alüminyum veya çelik jant ile ilgili paylaşımlarını okudum ancak benim gibi edition yani kapak jant kullananlar nasıl bir yöntem ve hangi malzeme ile jantlarını temizliyorlar diye merak ettim. Benim plastik kapak jantlar kapkara oldu ve açıkcası emin de olamadım diğer jant temizliyicilerin bu plastik jantlara zarar verip vermeyeceğinden..

küvette kendiniz bile yıkayabilirsiniz diye düşünüyorum. ևok basit şekilde çıkıyorlar çünkü. Ben normal yıkıma dışında hiçbir işlem yapmadım kapaklara, 9 ay oldu aracımı alalı ve bir kararma vs yok  ::)

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yigit35 link' Alıntı:

Arabanızı yıkarken / yıkatırken jantları da yıkamıyor musunuz? Nasıl kapkara oldu ki? Ben yeni jant taktırdım ama kapaklar tertemiz aynı parlaklığında duruyor. Özel bir işleme gerek yok yani...

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖nce arabayı süngerle yıkarım . en son arabayı yıkadığım sonax şampuanlı kopuklu suyla jant kapaklarımı ve lastıklerımı  fırca ile yıkarım ve sonra sadece jantlarımda kullandıgım bez ıle kurularım . Jant kapagınıza zarar vermezsınız korkmadan yıkayın .

yigit35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arabayı ben yıkıyorum ve jantları yıkamaya üşeniyorum çünkü eğilip iyice fırçalamayı gerektiriyor ve şu anki durum bu üşengeçliğin sonucundan kaynaklı :)))

bir sürü jant temizleme sıvısı var, püskürtün bekleyin silin durulayın diyor çoğunda, söküp takmaktan öte bu tip bir temizleyici veya araç şampuanı vs. ne kullanılabilir..

parlatma ve parlak kalması açısından da soruyorum aslında bu soruyu : )

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Edition jantlarının temizliği için ne kullanıyorsunuz?

Wheel clean, sonax ya da meguiars jant temizleme spreyleri var, sıkıp 20–30 sn bekleyin sonra mikrofiber bez ile silin pırıl pırıl olur ama bunu her yıkamadan sonra yapmalısınız ki kirler ve yağlar birikmesin ve bir sonraki yıkamada kolaylık olsun
Ben bu şekilde yapıyorum pırıl pırıl jantlar

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Wheel clean, sonax ya da meguiars jant temizleme spreyleri var, sıkıp 20–30 sn bekleyin sonra mikrofiber bez ile silin pırıl pırıl olur ama bunu her yıkamadan sonra yapmalısınız ki kirler ve yağlar birikmesin ve bir sonraki yıkamada kolaylık olsun

arkadaşlar ankarada sport orijinal jantlar var ben 1500 tl ye aldım istanbula gönderdiler pazarlıkla 1250 hatta 1000 tl ye alabilirisiniz belki kesinlikle tavsiye ederim araç çok değişiyo plastik kapaklarla uğraşmayın 
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-opel-astra-yeni-kasa-orijinal-jant-17-inc-firat-otoda-124406001/detay?showViewPreferences=false

yigit35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:

aracınız edition ve kapak jantlara uyguluyorsunuz bunu değil mi??