Edition için stop karartma uygulaması

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Edition için stop karartma uygulaması

Doğan Bey teşekkür ediyorum cevabınız için yeni gördüm mesajınızı, daha fırsat bulamadım açıkçası yapmak için :) Baya yoğunum bu aralar.

Arkadaşlar araçlarınızı yıkatmışsınızdır diye düşünüyorum heralde, varmı bir akma sökülme felan  general_hoho

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Doğan Bey teşekkür ediyorum cevabınız için yeni gördüm mesajınızı, daha fırsat bulamadım açıkçası yapmak için :) Baya yoğunum bu aralar.

Arkadaşlar araçlarınızı yıkatmışsınızdır diye düşünüyorum heralde, varmı bir akma sökülme felan  general_hoho

Bende yıkadım, akma, kokma, solma vb. hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bol bol yağmurda yedi, ilk günkü görünümünü koruyor hala. Kendi adıma gayet memnunum. (:)

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Hiç önemli değil, ne demek. :)  Gece kötü bir görüntü sergilemiyor gerçekten, açıkçası memnun kaldım böyle olmasından.

Aslında iki kat boya attım, ancak şöyle bir durum var ben boya kutusunun üzerindeki orjinal sprey başlığını değil biraz daha geniş ve hafif püskürten başka bir başlık kullandım o yüzden çift kat geçtiğim halde diğer başlıkla bir kat geçilmiş gibi olduğunu varsayabiliriz.

Uygulama şekli de.. yani şekli.. Ee nasıl tarif etsem, uçarı hareketlerle boyayı püskürttüm farların üzerine desem bu anlatımın sonu nereye gider? (:) Yani hafif bir kat oluşturdum farın üzerinde beş on dakika kadar kurumasını bekledim sonra bir kat daha geçtim. Ama dediğim gibi geçtiğim katlar inceydi.

Uygulamanızı merakla bekliyorum o zaman, fotoğraflarını paylaşın lütfen bizimle. :)
Doğan bey çok güzel olmuş elinize sağlık  045thumbsup Bende yapacağım sprey boyadan aldım 1 kat yapacağım onu öğrendim.Yalnız şu kenar ve bagaj üstündeki stop lambalarını nasıl söküyoruz,nerden başlıyoruz vidaları nerde biraz açıklama yapabilirmisiniz???

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

mertandur link' Alıntı:
Doğan bey çok güzel olmuş elinize sağlık  045thumbsup Bende yapacağım sprey boyadan aldım 1 kat yapacağım onu öğrendim.Yalnız şu kenar ve bagaj üstündeki stop lambalarını nasıl söküyoruz,nerden başlıyoruz vidaları nerde biraz açıklama yapabilirmisiniz???

Merhaba Mert bey,

Farları sökmek gerçekten kolay ve zahmetsiz, ben ilk başta birşeyi kıracağım diye çok korkmuştum ama bir kez sökünce gerçekten alışıyor insan.

Normal stoplar için bagajın iki yanında da kapaklar var onların mandallarını çevirerek açın ve elinizi stop farına doğru uzatın. Yokladığınızda orada da elinizle çevirebileceğiniz bir somun başı bulacaksınız. Onu çevire çevire açın, yalnız o başa dikkat edin elinizden kayıp bende olduğu gibi düşmesin, sonra aşağıda aramak zorunda kalıyorsunuz, o biraz kıllandırıcı olmuştu benim için. Daha sonra farı oynatın yerinden ve çıkartın. Arkasında klipsli kablo bağlantısı mevcut ampulleri için, onuda kolaylıkla çıkarttığınızda far serbest kalacaktır. (:)

İki stop farını da söktükten sonra kapaktaki farlar içinde tam arkalarında birer kapak göreceksiniz. ևekince geliyorlar. Onların ardında her ufak far için 3 tane vida bulunmakta. Bir yıldız tornavidayla onları da sökün, far kendini bırakır. Aynı şekilde kablo soketlerini çıkartın onlarda serbest kalır.

Takma işlemi tam tersi, farlarınız kuruduktan sonra eski yerlerine sıkıntısızca oturuyorlar.

şimdiden kolay gelsin, resimleri bekliyoruz. :)

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğan Bey açıklayıcı bilgilendirmeniz için çok  thnxx
(Bu günlerde yağış var boya yapmak sıkıntılı olabilir ilk fırsatta yapıp resimleri paylaşırım)

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

doğan abi kusursuz olmuş...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

mertandur link' Alıntı:
Doğan Bey açıklayıcı bilgilendirmeniz için çok  thnxx
(Bu günlerde yağış var boya yapmak sıkıntılı olabilir ilk fırsatta yapıp resimleri paylaşırım)

Ne demek, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Uygulamayı yaptığınızda resimleri bekliyorum.

bjk675 link' Alıntı:
doğan abi kusursuz olmuş...

Sağolasın kardeşim, inşallah diğer modifiye planlarımda böyle iyi biter. :)

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi eline sağlık çok güzel olmuş.maşallah maşallah.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Djfree link' Alıntı:
abi eline sağlık çok güzel olmuş.maşallah maşallah.

Sağolasın Soner. Eski haline göre bende baktıkça beğeniyorum hani. Valla Burak sayesinde giriştik bu işlere, açtı yolu. (:)

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Sağolasın Soner. Eski haline göre bende baktıkça beğeniyorum hani. Valla Burak sayesinde giriştik bu işlere, açtı yolu. (:)
ön farlarada bir ayar çektin mi sport olur arac :)