ECOTECH,Mİ TWİNPORT,MU (G) kasa..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teknikelektronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar üstadlar
basligin acilip yorum yapilmasi iyi oldu ben bu konuda cahildim ve twinportu da sadece arabanin görünüs ve ic tasarimiyla alakali diye biliordum :( neyse ögrenmis olduk :) tesekürler

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ELEGANCE' Alıntı:
ecotec daha sessiz falan değil ben twinport olmayan ecoteci 3 yıl kullandım twinportu da H kasada 2 yıldır kullanıyorum (motor aynı olmasına rağmen G kasada twinport kullanmadım izolasyon G'de twin. için yeterlimi bilemiyorum). Twinportlarda ecotec zaten farklı bir motor değil yani sadece ufak tefek modifikasyonlar var. Daha sessiz falan değil bana göre ayrıca twinport 1.6da triger zinciri yok kayışı var. 60000de komple seti değiştiriyorsunuz. 100hp ecotec (twinport olmayan), 105hp'da twinport seçeneği. tekrar söylüyorum yakıt tüketimi de daha tatminkar, yapısı itibariyle daha verimli yanma sağlıyor, şurayıda inceleyebilirsiniz, orda zamanında koyduğum bir resim var http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=4709&highlight=twinport

astra g demiş üstad...astra h da daha teknolojik olabilir....Artı en basit örneğini söyleyeyim benim aracın motor kapotu içten izolasyonlu bazı gördüğüm astralarda ki twinportlar da oldu geneli bu izolasyondan yok...

Bu arada triger seti deyince kayış devri daim ve gergi değişiyor...

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eco ama bi sorun var sehir icinde giderken motordan gelen ses olmadığı icin yayalar sizi farketmiyo:)

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurt_35li' Alıntı:
eco ama bi sorun var sehir icinde giderken motordan gelen ses olmadığı icin yayalar sizi farketmiyo:)
hehe son ana kadar fark etmiolar :) sonra bi korna çalıyosun adam zıplıyo :)

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben eco kullanıyorum ve hiç bir sıkıntım yok ses olayında ise açık tip k&n hava filtresi var o biraz bağırtıyor o yüzden benim eco pekte sessiz sayılmaz :D

yapiressami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yusufaltintepe' Alıntı:
ben eco kullanıyorum ve hiç bir sıkıntım yok ses olayında ise açık tip k&n hava filtresi var o biraz bağırtıyor o yüzden benim eco pekte sessiz sayılmaz :D

bende hava filitresi düşünüyorum yakıtın nasıl dostum .. ne kadar fark etti .. performans artışı ne derece yazarmısın biraz ... ????????? + fiyatı nedir ?

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence ecotec.hem sessiz hemde ekonomik.arabanın çalıştığı bile belli olmuyor.

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapiressami' Alıntı:
bende hava filitresi düşünüyorum yakıtın nasıl dostum .. ne kadar fark etti .. performans artışı ne derece yazarmısın biraz ... ????????? + fiyatı nedir ?

valla yakıtta çok bi oynama yok hatta hiç yok gibi bişey performans sormuşun performans artışım %0 yani performansa hiçbir katkısı yok zaten bende performans amaçlı düşünmemiştim sadece ses olsun yeter bence sende performans artışı düşünme yoksa hüsrana uğrayabilirsin ama illede performans istiyorsan sadece açık tip hava filtresi değilde komple kit takman lazım anca o zaman farkeder fiyat olarakta benimki k&n en kaliteli markalardan biri 90 - 100 ytl arası değişiyor olması lazım sana tavsiyem k&n ve green den şaşma yani piyasada adı sanı olmayan bir dünya filtre var 20-30 ytl ye bile ama sen kaliteden ödün verme bence umarım yardımcı olmuşumdur:good:

yapiressami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yusufaltintepe' Alıntı:
valla yakıtta çok bi oynama yok hatta hiç yok gibi bişey performans sormuşun performans artışım %0 yani performansa hiçbir katkısı yok zaten bende performans amaçlı düşünmemiştim sadece ses olsun yeter bence sende performans artışı düşünme yoksa hüsrana uğrayabilirsin ama illede performans istiyorsan sadece açık tip hava filtresi değilde komple kit takman lazım anca o zaman farkeder fiyat olarakta benimki k&n en kaliteli markalardan biri 90 - 100 ytl arası değişiyor olması lazım sana tavsiyem k&n ve green den şaşma yani piyasada adı sanı olmayan bir dünya filtre var 20-30 ytl ye bile ama sen kaliteden ödün verme bence umarım yardımcı olmuşumdur:good:

yusuf kardeş çok saol yardımcı oldun ....;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...