Ecn 13004 ve 13504 hatası

Aykutalv

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba bu hatayı alıyorum çözümü nedir. Ustalara göstermekten yoruldum hepsi lpg lidir ondan yanar diyor ama arabamda çekiş düşüklüğü var. Daha önce katalizörün içini boşaltmışlar şuan içi boş. Oksijen sensörü değiştirsem bile içi boş olduğu için yine aynı sorun devam eder mi? bu hata kodlarını alan ve çözen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
P0135 oksijen sensörü konum bir arızalı değişmesi gerekli aracındaki çekiş düşüklüğü sebebi bu fazla yakar şuan 10 litre civarı yakar
130 ise oksijen sensörünün kablosunu kontrol et kopukluk varmı ilk başta buna bak varsa yap düzelir diğer ariza da gider yoksa sensör içerisinden kopmuştur

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Aykutalv

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kaan hocam teşekkürler, katalizörün içi boş ve araç lpgli yinede etki eder mi peki afr ayarı yapmamız da gerekir mi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaan hocam teşekkürler, katalizörün içi boş ve araç lpgli yinede etki eder mi peki afr ayarı yapmamız da gerekir mi.
Bu arızalar kat arızası değil kat boş iken vermesi gereken arıza p0420 kat verimi düşük der sadece bu olur oksijen sensörünü hallet sonrasında ne arıza vericem ona bakalım

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Tsey

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Merhaba,bende 2010 Z16XER motor kodlu bir arac aldim,lpg yeni takildi lovato obd2 yeni aldigim icin internetten gördügüm fren pedali gaz pedali ariza ögrenme yöntemiyle baktigimda sadece ECN17011 koldu bir hata aliyorum,lpg den önce de varmiydi,yenimi oluştu bilmiyorum,araç 50 binde orjinal km de ve tamamiyle orjinal sebebi ne olabilir önemlimi cevaplarsaniz sevinirim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba,bende 2010 Z16XER motor kodlu bir arac aldim,lpg yeni takildi lovato obd2 yeni aldigim icin internetten gördügüm fren pedali gaz pedali ariza ögrenme yöntemiyle baktigimda sadece ECN17011 koldu bir hata aliyorum,lpg den önce de varmiydi,yenimi oluştu bilmiyorum,araç 50 binde orjinal km de ve tamamiyle orjinal sebebi ne olabilir önemlimi cevaplarsaniz sevinirim
Arızayı sil benzinde bin hapacakmı bak baktın yapmadi gaz da bin yaparsa gaza afr yaptır düzelir ayar yapamıyor

Tsey

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Arızayı sil benzinde bin hapacakmı bak baktın yapmadi gaz da bin yaparsa gaza afr yaptır düzelir ayar yapamıyor

Tsey

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Cevapladiginiz icin tesekkurler,taktirdigimiz kit obd2 ozellikli oldugundan takan yer ayrica afr ayarina gerek olmadigini belirtmisti ayar yapamiyor derken bunu kastediyorsunuz sanirim,sistem obd li olsada yinede afr ayarimi yaptirmak gerekiyor bu hata kodu fakir veya zengin karisim kaynakli olusan bir kodmudur

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Cevapladiginiz icin tesekkurler,taktirdigimiz kit obd2 ozellikli oldugundan takan yer ayrica afr ayarina gerek olmadigini belirtmisti ayar yapamiyor derken bunu kastediyorsunuz sanirim,sistem obd li olsada yinede afr ayarimi yaptirmak gerekiyor bu hata kodu fakir veya zengin karisim kaynakli olusan bir kodmudur
Evet afr ayarı yapıyorsa araca fazladan oksijen sensörü taktılarmı çünkü afr yapması için o2 sensörü lazım onun verileri lazım enjektör üzerinden okuyordur ki o benim Atiker sistemdede ve eski sistem Atiker bendeki