ecn 011515 arıza kodu

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hatayı sildirdim 2 gün bindim yanmadı,ama garanti olsun diye termostatı değiştirdim,150+işçilik+antifriz=200 TL.

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostatı değiştirdim

arkadaşlar aracıma lpg taktırdım araba 10km-25 km arası de gaza geçiyordu zaten otogaz dönüşümü yaptırmadan önce aracımda motor arıza lambası yanmıştı servisime götürdüm termostat arızası dendi. arızayı sildirdim sonra lamba tekrar yandı . biraz araştırma yaptım lpg nin geç girmesiyle ilgili termostat arızası olabileceğini vs okudum.

bugün GM termostat+ 3 lt castrol antifiriz+ işçilik = 230 TL para verdim

lpg geçişi servisten çıkar çıkmaz değişti 1 km sonra geçmeye başladı rahatladım

fiyat normal midir?

başlığı ben açtım işlemim de sonuçlandı başımdan geçenler bu şekilde.

sonuç olarak şunu anladım
artık motor arıza lambası yanınca arıza kodunu hemen gaz fren kombinasyonundan öğreneceğim burda araştırmamı yapacağım ve değiştireceğim. herkese iyi akşamlar.

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de araca konulan antifirizin rengi mavi önceki kırmızıydı ???

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracıma lpg taktırdım araba 10km-25 km arası de gaza geçiyordu zaten otogaz dönüşümü yaptırmadan önce aracımda motor arıza lambası yanmıştı servisime götürdüm termostat arızası dendi. arızayı sildirdim sonra lamba tekrar yandı . biraz araştırma yaptım lpg nin geç girmesiyle ilgili termostat arızası olabileceğini vs okudum.

bugün GM termostat+ 3 lt castrol antifiriz+ işçilik = 230 TL para verdim

lpg geçişi servisten çıkar çıkmaz değişti 1 km sonra geçmeye başladı rahatladım

fiyat normal midir?

başlığı ben açtım işlemim de sonuçlandı başımdan geçenler bu şekilde.

sonuç olarak şunu anladım
artık motor arıza lambası yanınca arıza kodunu hemen gaz fren kombinasyonundan öğreneceğim burda araştırmamı yapacağım ve değiştireceğim. herkese iyi akşamlar.

Ben 200 verdim ama sizin antifriz castrol,çok farkeder mi bilmem tabi.

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden kırmızı antifiriz vardı şimdi mavi antifiriz koydu sizce bir fark olur mu :confused:

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
eskiden kırmızı antifiriz vardı şimdi mavi antifiriz koydu sizce bir fark olur mu :confused:

Forumda yeni konular arasında var. pek iyi bir seçim olmamış başınız ağrıyabilir

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de geçen sene antifriz değiştirirken ustanın elinde yoktu kırmızı,mavi koyduk,sonra işkillendim sorun olur mu diye,yetkli servisi aradım,usta farketmez,sıkıntı yaşamazsın dedi,1 sene mavi antifrizli kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Denen şu;eski tip araçlarda kırmızı kullanmayın,güçlü yapısı sebebiyle eski tip radyatörleri deliyor,ama kırmızı kullanan araçlar için mavi kullanmayın diye birşey görmedim,duymadım.İçim rahat etmez diyorsan nasıl değiştireceğini tarif edebilirim detaylı.

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de geçen sene antifriz değiştirirken ustanın elinde yoktu kırmızı,mavi koyduk,sonra işkillendim sorun olur mu diye,yetkli servisi aradım,usta farketmez,sıkıntı yaşamazsın dedi,1 sene mavi antifrizli kullandım herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Denen şu;eski tip araçlarda kırmızı kullanmayın,güçlü yapısı sebebiyle eski tip radyatörleri deliyor,ama kırmızı kullanan araçlar için mavi kullanmayın diye birşey görmedim,duymadım.İçim rahat etmez diyorsan nasıl değiştireceğini tarif edebilirim detaylı.

teşekkür ederim ben de sorun çıkacağını düşünmüyorum şu an için her şeyin hayırlısı .

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu 0115 hatasını benim araç da vermeye başladı. Kesin çözümü ısı müşiri mi değişmek lazım?

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel vectra b 2.0 p0115 hatası yapılanlar kobloda açık vardı onaroldi sensör değişti hala hata kodu duruyor ne yapmalıyım bir yol gösterin bana kafayı yedirecek bu sensör egr ile bobinin arasında kalan deyilmi acaba yanında tek kablolu rabdiye kafası gibi bir sensör daha var ondan yaparmi termostat ti kışın değiştim alakası olurmu değerli fikirlerinize ihtiyacım var