easytronik vites kalibrasyonu hatası

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,

Bugun aracımı yetkili serviste vites kalibrasyonu yaptırmak için bıraktım,bir süre sonra beni aradılar 2 kere denedik beyin kabul etmiyor,sistemden atıyor bizi diye..3.kez denemek riskini size soruyoruz dediler,bastım gittim servise ordaki usta ile konuştum elimizde böyle birçok araba kaldı (beyni yaktık dedi) o sebeple artık bu riske girmiyoruz müşteriye soruyoruz dedi bana.Bende bırakın aman dedim.( easytronik vites beyni 2000 tl mişş) dedim bu kavrama olayı başka türlü ayarlanmıyor mu hayır alete takıyoruz o kendini kendini bizim girdğimiz parametrlere göre ayarlıyor dediler ancak herşeyi girip "ayarla" butonuna bastıklarında beyin sistemi kabul etmiyor hata verip atıyormuş..Aracım easytronik 1.3 dizel astra 54 bin'de ve manuel veya otomotık kullanımla vites geçişlerinde 1-2-3-4 vites hissedilir derecede vuruntulu değişiyordu yani şöyle sanki debriyaja tam basılmıyor gibi,löngürt şeklinde vites geçişleri oluyor ve hissediliyor..bende aklıma kalibre ettirmek geldi ayrıca sanayi'de yaptırmak yerine yetkili'ye gideyim en azından sıkıntı çıkarsa garanti olur diye ancak adamlar topu bana atıyor; sonuçta bir sıkıntı var nasıl çözeceksen sen çözeceksin yakarsan da değiştireceksin.Böyle bir problem ile karşılaşmışlığınız var mıdır? bu tarif edilirse löngürt vites geçişleri nasıl halledilir? (vites hk.hiç arıza yokmuş sistemde bu arada)

Saolun.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz aracı bırakmadan önce böyle bir risk olduğunu söylemediler mi? Eğer varsa böyle bir risk, atm kartı değilki bu 3. denemede kartı alsın. Risk varsa birincidede yapabilir, ikincidede. ya ilkinde olsaydı ne yapacaklardı?

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır söylemediler,hatta araçta sorun yok dediler ben özellikle kavrama kalibrasyonunu yapılmasını istedim tmm dediler.Sonra denemişler ilkinde olmamış sanırım sonra başka personel denemiş onda da aynı hatayı verinde bana ulaşmışlar...bu durumda bu vites geçişleri için ne yapmam gerekir önerin var mı? ya da varsayımın? bir daha başka "yetkili servis olsa bile" kurcalatmak istemiyorum ancak olnların elinde beyin gitse sonuçta onların hatası olacak o sebeple topu bana atmaya çalışıyorlar.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz başka bir servise götürün aracı. Kalibrasyon yaparken beynin yanması ne demek ya. Bence onu yapan usta usta değilmiş ve parça fiyatını bildiğinden elinde kalırsa servisin ona yıkacağını bildiği için yapmamıştır.

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çektim kenara konuştum ustayla, tech2 yi arabaya bağlayıp,sistemden şanzuman beynine giriyorlarmış,benim aracımda şanzuman beynine girmeyi başaramamışlar; birkaç kez başlarına gelmiş 4-5 defa denemelerinde beyin "F" arıza verip değişime kadar gidiyormuş,konu genel müdürlülükle görüşülüp artık kullanıcı onayı almadan yapılmama kararına bağlanmış ondan bana sormuşlar.Kısacası kalibrasyon yapmak için şanzuman beynine girmeleri gerekiyor,ancak girememişler ki oldukça güvendiğim bir yetkili servistir.Şuan için yakınımda gedizler var onlara sıcak bakmıyorum şimdi beyni bozarlar kesin,durduk yere para...

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronik şanzumanına en son güncelleme yaptıran var mıdır? varsa hangi serviste bu işlemi yaptırdınız danışayım. Yoksa böyle olmayacak elimize alıcaz şanzumanı,çok sert geçiyor vitesler..

ucurum666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de 4 yıldır easytronik opel kullanıyorum ama 1 kere bile kalibrasyon falan yaptırmadım... ilk aracım corsa idi... beyni göçtü... ve baya bir masraf açtı başıma 2.000 tl kadar... o F işaretinin ekranda çıkması tam bir kabus... Allah kimseye göstermesin o F yi :))) ama servisin size söylediği şey bana saçma geldi...

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalibrasyon yapılmasına siz mi karar verdiniz, servis mi? Löngürt vites geçişi için onlar ne düşünüyor, belki başka bir problem vardır. Hava şartlarından falan olamaz mı? Ben de easytronic kullanıcısıyım 50000 km oldu aracım ama ööle löngürt olmadı hiç!

ecendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onlara kalırsa bir problem ortada yok dedıler,cunku yuksek devırlerde vıtes gecıslerı yaptılar (4000 devırler cıvarı) sonra ben 2000 devır cıvarı deneyelım dedım denedık evt gecıslerde sarsıntı var dedıler;bır cok sebep saydılar;volant,baskı balata,hıdrolık kol v.s sonra tekrar denedık ne volant, ne baskı balata ne de hıdrolık kol da sıkıntı cıkmadı..bende dedım kı araba 54 bın km yapmıs ve bu km genelde sehır ıcı kullanımda yaptı, kavrama ayarı yaparsak duzelır benım onerımı mantıklı buldular tamam ozaman tech2 baglayarak tekrar kavrama noktasını (kullanımdan oturu balata uzerınde) ayarlamak ıcın aracı bırak dedıler bende bıraktım sonra boyle bır gerı bılıdırım oldu..ozellıkle 2-3 gecıslerınde hıssedıorum bunu..ancak yapamadılar..vıteslerınız her vıtese yumusak mı gecıor?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ender Bey bu hangi yetkili servis?