Easytronic kullanıcıları yardım.

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 2008 Easytronic 1.6 115hp aracım var. A1 veya M1 viteste trafikte veya ışıklarda beklerken frene basılı tutar vaziyette araç titriyor fren pedalından dahi hissediyorum. Bu normal mi? Değilse sorun nedir kullanıcılardan yardım beklerim. Not : baskı balata 1 ay önce değişti kalibrasyon yapıldı gerekli yağ değişimleri yapıldı eskiden de vardı şimdi de var.

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Tecrübeli abilerim kardeşlerim yardımlarınızı bekliyorum

mesut01

Kayıtlı Kullanıcı
11-Bilecik
Siteyi ziyaret et
Merhabalar hocam . Aynı sıkıntı bizim arabada da var karıncalanıyormuş gibi oluyo vitesi boşa alınca kesiliyo. Yaklaşık olarak 45000 km bu şekilde kullanıyorum bi sıkıntı olmadı.

• Beğen
Tepkiler: NefesTR

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar hocam . Aynı sıkıntı bizim arabada da var karıncalanıyormuş gibi oluyo vitesi boşa alınca kesiliyo. Yaklaşık olarak 45000 km bu şekilde kullanıyorum bi sıkıntı olmadı.
Aynen ama işte insanı rahatsız ediyor usta

bicakci54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nolant değiştimi easytronic sanzımanlarda debrıyaj değişirken volanttında mutlaka değişmesi gerektiği soylendi yoksa sorun yaratır dıyorlar

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
nolant değiştimi easytronic sanzımanlarda debrıyaj değişirken volanttında mutlaka değişmesi gerektiği soylendi yoksa sorun yaratır dıyorlar
Volant incelendi değişimine gerek yok denildi. Değişimi yapan Usta yılların Opel ustası kendisine güvenim var. Volant sağlam denildi. Araç 1.3 değil 1.6

• Beğen
Tepkiler: bicakci54

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam, ilk durumda kalibrasyon gibi duruyor ama yapıldı diyorsunuz. akünün altında, debriyaj hidroliği var. Muhtemelen o değişmemiş olabilir. Onu bir değiştirmekte fayda var. Araç benzinliyse genelde sabit volant olduğundan değişmez.

• Beğen

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Hocam, ilk durumda kalibrasyon gibi duruyor ama yapıldı diyorsunuz. akünün altında, debriyaj hidroliği var. Muhtemelen o değişmemiş olabilir. Onu bir değiştirmekte fayda var. Araç benzinliyse genelde sabit volant olduğundan değişmez.
Evet usta da öyle dedi. Volant gerek yok dedi. Kalibrasyon yapıldı. O gün hidrolik yağı da değişti. Hatta 2000 km geçti bir daha değişti hidrolik yağı. El freni çekili vaziyette beklersen hiç bişey yok. Ama normal fren vasiyetinde beklerken bu anlattığım olay oluyor.

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Hatta 30-40 sn de bir devir düşüyor titriyor araç geri eski haline geliyor

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hatta 30-40 sn de bir devir düşüyor titriyor araç geri eski haline geliyor
Hocam senin baskı balatadan ziyade sanki ateşlemede bir şey var gibi. Araç sanırım lpg li. Ateşleme bobinine , lpg enjektörüne yada lpg afr ayarına falan baktırmak lazım. Araç twinport motorsa , twinport klipslerinden de yapabilir.

• Beğen