Easytronic Bilginiz Olsun

apandul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş baskı balata yakmış. kullanım hatasını kabu etmez ve hemen kabahatı opel'e bulur. işte en kolay çozüm. at çamuru kurtul. hiç düşündünüz mü acaba easytronic şanzuman kullanmayı biliyormuyuz?
Kullananların %99 u bilmiyor eminim. Bilmediklerini de kabul etmezler gelir serviste yaygara koparırlar. bu hep böle olmuştur. Sen komur le falan yorma kafanı. doğru kullan bişey olmaz. ayrıca tam otomatık şanzuman bir arıza yaparsa 10.000 ytl den aşağı kurtulamazsın.

eee bizim gibi easytronic sahipleri ne olacak şimdi :eek:
:cool: herkes kurtulmuş biz yeni başlıyoruz.

Ben yeni aldım aracımı inşallah sorun çıkarmadan uzun zaman binmeyi hayal ediyorum.

Ama her türlü bilgiyi de edinmeye çalışıyorum tabiki.

Şimdi özetleyecek olursak; Vites geçmez ve ekranda da F diye hata alırsak, beyin değişecek, baskı balata değişecek vs. gibi serviste 4-5 bin liralık masraf çıksa bile bunu bir ustaya kömürlerini değiştirterek 100 liraya felan halledebiliyoruz öyle mi?

Kronik dediğiniz şey nedir onu da tam anlayamadım kömür bitecek bu mu yoksa bu beyin arıza yapacak bu mu? arıza yapan beyin programlanıp yoluna devam ediyor mu yoksa ciddi yukarıdaki gibi nerdeyse çin malı bir araba fiyatı kadar fatura mı çıkıyor.

Netleştirirseniz ona göre binmek isterim aracıma. Tecrübeleriniz bizim gibi yolun başındakilere çok faydalı olur.

apandul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm markalarda manuelden otomatikleştirilmiş şanzumanlarda sorun çıkmakta.opel de dahil hepsi çok arıza veren sistemler.tam otomatik şanjumandan başka otomatik bence kullanılmaz uzun süre binilecekse araca zaten corsada tam otomatik farkı 2500 tl yani eastronikten pahalı

Corsalarda easytronic farkı 1900 ytl civarında
Astra H modellerinde ise 2600 YTL ama astralarda ESP ve yokuşta kalkış desteğide standart olarak geliyor. otomatikten ucuz yani.
Kullanmayı bilmeyenler easytronic ten şikayet ederler ama öğrenseler başka şanzuman kullanmazlar. ne manuel ne de otomatik easy nin yerini tutmaz.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsalarda easytronic farkı 1900 ytl civarında
Astra H modellerinde ise 2600 YTL ama astralarda ESP ve yokuşta kalkış desteğide standart olarak geliyor. otomatikten ucuz yani.
Kullanmayı bilmeyenler easytronic ten şikayet ederler ama öğrenseler başka şanzuman kullanmazlar. ne manuel ne de otomatik easy nin yerini tutmaz.

"Kullanmayı bilmeyenler tabi sorun yaşar" demişsiniz anladığım kadarıyla..

Lütfen Easytronic kullanımının doğru bir şekilde nasıl yapılacağını bize anlatır mısınız? Hani bilelimde ona göre pozisyon alalım..

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş baskı balata yakmış. kullanım hatasını kabu etmez ve hemen kabahatı opel'e bulur. işte en kolay çozüm. at çamuru kurtul. hiç düşündünüz mü acaba easytronic şanzuman kullanmayı biliyormuyuz?
Kullananların %99 u bilmiyor eminim. Bilmediklerini de kabul etmezler gelir serviste yaygara koparırlar. bu hep böle olmuştur. Sen komur le falan yorma kafanı. doğru kullan bişey olmaz. ayrıca tam otomatık şanzuman bir arıza yaparsa 10.000 ytl den aşağı kurtulamazsın.

İşim gücüm yok ne çamur atmakla uğraşıcam, easytronic şanzıman kullanmayı gayette iyi biliyorum merak etme. İster usta ol, ister çırak, ister kullanıcı o arabanın baskı balata yakmadığını tertemiz olduğunu sana izah etmekle de uğraşamıyacağım, sen de aksine uğraşma, bindiğim arabayı ben bilirim. Ne de çok seviyoruz karşımızdaki kim bilmeden, nasıl kullanır bilmeden, tanımadan konuşmayı.

Son düzenleme:

memati09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanım hatalarıda olabılır easytronıklerde ama kendıı aracımda ne zorladım nede yanlıs bısey yaptıgımı dusunmuyorum aracım 30.000km dydıı ve servıste baskı balata dedılerrrr tamamen bu easytronıgın cok hasssas ve narın olmasıdır bence. bayırda durdugum zaman servıste el frenıyle yardım et demıslerdı onu bıle dık bayırlarda yaptımm ama ne yaptıysam olmadı ve aracı sattım ve kurtuldugumu dusunuyorum ...

10ur56

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Kısaca söyle okudum yazılanları. Bende de 2004 meriva 1.6 easytronic var. Yaklaşık 4 ay önce F arizasi verdi. Baskı balata değişti. Öncesinde vites geçişleri vuruntulu olduğu için çok rahatsızdım. Özel servise götürdüğümde F arizasi verene kadar bin sonra yapalım demeleri üzerine ariza verene kadar devam ettim. Baskı balata degisimi vailant torna işlemleri sonrasında 2000tl gibi bir rakama çıktım. Vuruntunun kesileceğini umarak bindim ancak vuruntu hala devam ediyordu. Havasını alarak adaptasyon işlemi sonrasında düzelebilir bilgisi üzerine islemleri yapan servise tekrar gittim. Ancak sonrasında ustanın söylediği adaptasyon yapalim ancak yapılırken F arizasi verme durumu da var dedi ve beni çok ugrastirdiktan sonra nitekim adaptasyonu yapmaya başladı. Ancak malesefki dediği gibi F arizasi vererek aracım çalışmadı. Şimdi ise şanzımanın sökülüp beynine bakılması gerektiğini söylüyorlar. 2000 tl gibi rakamlar konuşuluyor. Sizce be yapmalıyım. Bunun tekniksel anlamda başka bir çözümü yokmudur. Tech 2 cihazını mı iyi kullanamıyorlar yoksa yazılım atma odasında yanlış birşey mi yapılıyor. Konu hakkında bilgisi olan ve/ veya bu gibi sorunla karşılaşan varsa yardım lütfen....