Düşük Devir Kullanımında Rolanti Yükselmesi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DPF gizli temizliği yapıyor, başka birşey değil.

Uyarı çıkarak yapılan DPF temizliği, 2. aşama açıktan yapılan temizlik. Bu onu engellemek için arka planda yapılan bir işlem.

ekeremre

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
DPF gizli temizliği yapıyor, başka birşey değil.

Uyarı çıkarak yapılan DPF temizliği, 2. aşama açıktan yapılan temizlik. Bu onu engellemek için arka planda yapılan bir işlem.

Merhaba bu durum 4. ve 5. viteste oluyor diğer taraftan DPF işareti vermiyor. Yani anlamadım.:rolleyes:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Videoları izledim.

Bunun sebebini bilmiyorum ancak benim aracımda da oluyor. Bu arada benim aracım benzinli :)

Ben gizli menüyü açarak seyahat ederim, sıcaklığa ve devire bakarak ilerlemek hoşuma gidiyor. Bazen (motor ideal sıcaklıkta tabi ki) rölantide 650d/d ya kadar indiği oluyor bazen gene rölantide 850d/d da çalıştığı oluyor. Ben sebebini araştırmadım ama normal.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba bu durum 4. ve 5. viteste oluyor diğer taraftan DPF işareti vermiyor. Yani anlamadım.:rolleyes:
Bende hem Astra hem insignia var ikiside ayni,kullanim kitapcigindada buna uygun bir aciklama var ilk önce arka planda DPF temizligi yapiyor kirlenme hafif oldugu icin benim iki arabada da 1000 devire cikar yakit tüketimide artar bende 10km kadar devirli kullanirim eski haline hemen döner,eger firsatiniz olursa arabayi bir 10km kadar devirli kullanin 3000 civari arabanin eski haline döndügünü göreceksiniz,eger bu sekilde düsük devirde kullanmya devam ederseniz tikanma tam olarak gerceklesecek ve ekranda DPF temizligi yapiliyor kullanmaya devam edin yazisi cikacaktir.Videodan göründügü üzere siz arabayi kapatip tekrar calistirdiginizda hersey normale dönüyormus gibi oluyor yani resetlemis gibi oluyorsunuz fakat biraz kullanmaya baslayinca gene ayni durum olusacak.Kisacasi hic bir sorun yok hersey normal, bence bir ara devirli kullanin tam tikanma gerceklesmeden..Hatta benim astra H kasada 2007 model olmasina ragmen avrupa normlari geregi DPF var Türkiyedeki versiyonlarda yok bildigim kadari ile , benim DPF tam tikandiginda ekranda sürmeye devam edin yazisi yerine yay gibi olan isitma bujisi sembolü sürekli yanip sönmeye basliyor kitapcigindda yaziyor ve devir 1000´e yükseliyor 20km kadar devirli kullaninca DPF temizlenip hersey normale dönüyor.

Son düzenleme:

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
91 model senatör sahibiyim aracımın harereti 100 dereceye geldiğinde daha etkili soğutma yapabilmek adına rölanti 900 d/dk ya yükseliyor hararet düşünce tekrar 650 d/dk ya iniyor.Sizdeki de böyle bir durum olabilir normaldir.