Dünyayı Düzeltebilmek

MRM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[FONT=&quot]DÜNYAYI DÜZELTEBİLMEK[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] Yine bir Pazar günü gelmişti. Adam bu pazar evde istirahat etmeyi düşünüyordu. Eline gazetesini alacak ayaklarını uzatacak, o şekilde okuyacaktı. Ama bir şeyi unutmuştu. Geçen hafta küçük oğluna söz vermişti, bu Pazar babası onu parka gezmeye götürecekti. Ama babasının hiçte dışarı çıkmaya niyeti yoktu. Çocuğuna da söz vermişti. Bir bahane bulmalıydı. Hemen aklına okudğu gazetenin Pazar eki geldi. Bunda büyük bir dünya haritası vardı. Eline makas alarak çok küçük parçalar halinde oğluna uzatarak, “Haydi bakalım bu resimleri birleştir. Bir dünya haritası yap bakalım. Yapar bitirirsen bu haritayı seni parka götüreceğim.” der. Oğlu parçaları alır diğer odaya gider. Baba: “Tamam başımdan savdım, o artık bunu düzeltemez, hiç imkanı yok.” diye düşünür. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] Aradan beş-on dakika geçer geçmez çocuk babasına koşarak gelir: “Babacığım dünyayı düzelttim, haydi parka!” deyince babası tabir caizse aptallaşır, inanamaz. “Haydi getir bakalım.” der. Çocuk küçük parçaları bir karton üzerinde birleştirerek dünyayı düzeltmişti. Babası: “Bunu kısa zamanda nasıl başardın?” deyince, oğlu filozofça şu cevabı verir: “Babacığım verdiğin haritanın arkasını inceledim. Bir insan resmi vardı, insanı düzelttiğim zaman gördüm ki dünya düzelivermişti”[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]Başkalarının hataları ve kötülükleri ile uğraşarak ruhunu karatma, düzelmesi gereken biricik insan kendinsin.
Emerson[FONT=&quot] [/FONT]

yakup

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insanı düzelttiğim zaman gördüm ki dünya düzelivermişti”

Doğru söze nedenir ki

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel...

ELM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başkalarının hataları ve kötülükleri ile uğraşarak ruhunu karartma, düzelmesi gereken biricik insan kendinsin.

:good:...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
güzel paylaşım teşekkürler.. çocuk da lafı iyi oturtmuş valla :):):)

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
güzelmiş gerçekten emeğinize sağlık