Duman problemi

.::EmrE::.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar..

Araçta chip oldugu için arkadaşların cok duman atıyor sözlerine kulak asmamıştım ancak dün kendi aracımı seyrettim biri kullanırken,cidden fena duman atıyor ve arka tampona elinizi sürdüğünüz an simsiyah oluyor..

Sormak istediğim şey,acaba egzoz ağızını küçültürsem,veya çift çıkış yaparsam duman azalabilr mi? veya susturucu kullanırsam ( egzoz içine silencer yani) ? Saçma olabilir biraz soru ama fikirleri almak istedim :p

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzoz yere bakarsa sorun olmaz. zaten dizellerde orjinal olan egzoz ucu yere bakar.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar..

Araçta chip oldugu için arkadaşların cok duman atıyor sözlerine kulak asmamıştım ancak dün kendi aracımı seyrettim biri kullanırken,cidden fena duman atıyor ve arka tampona elinizi sürdüğünüz an simsiyah oluyor..

Sormak istediğim şey,acaba egzoz ağızını küçültürsem,veya çift çıkış yaparsam duman azalabilr mi? veya susturucu kullanırsam ( egzoz içine silencer yani) ? Saçma olabilir biraz soru ama fikirleri almak istedim :p
istediğin kadar egsozun konumunu ucunu değiştir,ne yaparsan yap hava aerodinamisinden sebep egsozdan çıkan hava arabanın arka kısmında döner...
senin yazılımın ve enjektörlerinin durumu iyi değil,ikisinide acil kontrol et kurumlada problem yaşarsın,valfleri silindir kapağını pistonu da bozarsın...

dumanı gizlemen değil yok etmen lazım..

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel arac almamamın tek sebebi..

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
duman bendede var ama sorun değil yazılımdan kaynaklanıyor... dip gaz yapınca duman atıyor.Çok rahatsız oluyorsanız yazılımı yapan kişiye biraz kıstırırsınız.Ama bence akşam iş dönüşü hız limitlerinde yol alırken arkadan selektör yapan denyoları 4 ten 3 e çekip şaşırtmak zevkli :D

Son düzenleme:

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar..

susturucu kullanırsan daha fazla duman atarsın yanmayan yakıt neden oluyor dumana. Susturucu takınca turbo şuanki haline göre daha basar havayı. gaz verdikce daha fazla zengin karışım oluşacak .Dumanda kat kat artacak

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Adam bu mesajın üstüne Corsa Opc aldı, sattı S2000 aldı falan fişman. Konu fena hort olmuş :) 1.3 Corsa duruyor olması lazım. Emre, yazılımı Erhan yaptıysa duman sorunu olmaması lazım? Biz Erhan ile denedik, Ne bende ne onda bir duman yoktu, sadece dipte çok çok az.