Dönüşe Duyarlı Sis Farları

deli_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar forumun kapalı olduğu süreçde Mesut, Mücahit ve Orhan beyle whatsapp üzerinden istişare yaparken aklıma böyle bir fikir geldi.

Bende AFL olduğu için aracın dönüşe duyarlı iç farları var. Ama çok can alıcı güzel bir görüntüsü olduğu söylenemez (bence) ben dönüşe duyarlı sis farlarını daha havalı buluyorum. Bunun için aklıma dönüşe duyarlı farlardan sislere paralel çekmek geldi ve hemen ertesi gün Elektrikci ustama gittim ve durumu anlattım. Bana mantık olarak olsı gelen bu proje elektrikcim tarafından onay almadı. Opellerin beyninin hassas olduğunu ve bu tür bir voltaj frekansı değişiminde beyne zarar gelebileceğini söyledi. Ama bunları tabiyki afaki olarak söyledi. Oda çok emin değildi sadece riske girmek istemedi.

Bende sizinlede bir görüşmek istedim, acaba bunu yapmak teknik olarak bir sorun doğururmu.?

Teoride şuda bir gerçek ama sis farlarına da elektrik gittiğinde doğal olarak far içindeki dönüş ampülleride yanacak. Heee istanbulda sis farlarını nekadar kullanıyoruz oda tartışılır tabi.

selcuk1126

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dönüşe Duyarlı Sis Farları

Paralel yerine amerikan park için kullanılan modül mantığı ile bişeyler yapılamazmı. Paralel çekilirse arıza ışığı hemen yanar

deli_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selcukpakaki link' Alıntı:
Paralel yerine amerikan park için kullanılan modül mantığı ile bişeyler yapılamazmı. Paralel çekilirse arıza ışığı hemen yanar

Amerikan park modülünün çalışma mantığı ne şekilde.?

selcuk1126

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

deli_yusuf link' Alıntı:
Amerikan park modülünün çalışma mantığı ne şekilde.?
Çalışma mantığını bilmiyorum elimde şemasıda yok. Tercih edenler internetten sipariş ediyor elektrikçiler araca modülü takıyorlar sinyal lambaları sürekli yanıyor akşam saatlerinde araca ayrı bir hava katıyor sadece.

ersunsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arıza ışığı yakacağını sanmıyorum şöyle yapabilirsin.

1- Enerji beslemesini aydınlatma tesisiatından bir hızsız bağlantı ile almalısın.
2- Bu bağlantı üzerinde bir sigorta olmalı,
3- Bu enerji aldığın hat üstüne bir röle koyacaksın ve röleden çıkan hattı ampüle götüreceksin.
4- ALF den gelen sinyal röleyi tetikleyecek
5- Senin sis lambasını direk ALF ile yakmayacaksın ALF den gelen enerji röleyi tetikleyip ana hattan aldığın enerjiyi lambaya yönlendirecek.

Daha önce ön sisler için bu yöntemi kullanmıştım. Çalışacaktır, iyi bir elektrikçi çözer.

deli_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ersunsahin link' Alıntı:
Arıza ışığı yakacağını sanmıyorum şöyle yapabilirsin.

1- Enerji beslemesini aydınlatma tesisiatından bir hızsız bağlantı ile almalısın.
2- Bu bağlantı üzerinde bir sigorta olmalı,
3- Bu enerji aldığın hat üstüne bir röle koyacaksın ve röleden çıkan hattı ampüle götüreceksin.
4- ALF den gelen sinyal röleyi tetikleyecek
5- Senin sis lambasını direk ALF ile yakmayacaksın ALF den gelen enerji röleyi tetikleyip ana hattan aldığın enerjiyi lambaya yönlendirecek.

Daha önce ön sisler için bu yöntemi kullanmıştım. Çalışacaktır, iyi bir elektrikçi çözer.

Cok tesekkur ederim ersun bey. Bu bilgiyi elekrikcimle paylasicam hemen.