Dizel versiyonda Flexride

Baran_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opel sitesinde konfigüratör ile dizel astra seçiminde flexride paketi opsiyon olarak gelmiyor.
Sadece benzinli modellerde mi alınabiliyor flexride sistemi?

astaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel versiyonda Flexride

özel sipariş verirseniz olur..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özel sipariş ile eklenebiliyor olabilir ama bizim dizel araçların mantığına ters düşüyor kanaatindeyim
çünkü dizel zaten 1.3 motoru ile ekonomi amaçlı bir araç bu araç da sport tuşuna dokunup sportiflik kazandırması
beklemek çok iyimserlik olur belki yol tutuş ve tepkimelerde değişiklik olabilir ama flexride'ın bizim dizel araçlar için
uygun olmayacağı kanaatindeyim.

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Özel sipariþ ile eklenebiliyor olabilir ama bizim dizel araçların mantığına ters düþüyor kanaatindeyim
çünkü dizel zaten 1.3 motoru ile ekonomi amaçlı bir araç bu araç da sport tuþuna dokunup sportiflik kazandırması
beklemek çok iyimserlik olur belki yol tutuþ ve tepkimelerde değiþiklik olabilir ama flexride'ın bizim dizel araçlar için
bende katılıyorum +1905

Baran_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Özel sipariş ile eklenebiliyor olabilir ama bizim dizel araçların mantığına ters düşüyor kanaatindeyim
çünkü dizel zaten 1.3 motoru ile ekonomi amaçlı bir araç bu araç da sport tuşuna dokunup sportiflik kazandırması
beklemek çok iyimserlik olur belki yol tutuş ve tepkimelerde değişiklik olabilir ama flexride'ın bizim dizel araçlar için

Bu şekilde sadece spor pozisyonu için bakmış olmazmıyız? Benim anladığım flexride sisteminde araç sürekli olarak sizin sürüş karakterinize dikkat ediyor ve buna göre kendini ayarlıyor.Bazen daha yumuşak bazen daha sert oluyor, yanılıyor muyum?
Sportiflik kazanmasada size belki bir nebze o hissi de verebilir; direksiyon-gaz pedalı tepkilerini ayarlar, yada konfor odaklı kullanacaksanız direksiyon yumuşar gibi.

Dönüp dönüp kullandığın araçtan bahsediyorsun demezseniz;
TDCI focusta 3 tip sürüş modu var; standart, konfor;spor bunlardan hangisini seçerseniz direksiyon ona göre ayarlanıyor; gaz pedalı tepkileri değişiyor.Ben haftaiçi spor haftasonu konfor modunda kullanıyorum mesela.
Sonuçta sporada alsam sonuçta yine tıt tır traktör gibi gidiyoruz ama olsun, hafiften de olsa spor araç tadı geliyor gibi.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Baran_ link' Alıntı:
Bu şekilde sadece spor pozisyonu için bakmış olmazmıyız? Benim anladığım flexride sisteminde araç sürekli olarak sizin sürüş karakterinize dikkat ediyor ve buna göre kendini ayarlıyor.Bazen daha yumuşak bazen daha sert oluyor, yanılıyor muyum?
Sportiflik kazanmasada size belki bir nebze o hissi de verebilir; direksiyon-gaz pedalı tepkilerini ayarlar, yada konfor odaklı kullanacaksanız direksiyon yumuşar gibi.

Dönüp dönüp kullandığın araçtan bahsediyorsun demezseniz;
TDCI focusta 3 tip sürüş modu var; standart, konfor;spor bunlardan hangisini seçerseniz direksiyon ona göre ayarlanıyor; gaz pedalı tepkileri değişiyor.Ben haftaiçi spor haftasonu konfor modunda kullanıyorum mesela.
Sonuçta sporada alsam sonuçta yine tıt tır traktör gibi gidiyoruz ama olsun, hafiften de olsa spor araç tadı geliyor gibi.
tabi flexride sisteminde bahsettiğiniz sürüş dinamiklerinin hepsi mevcut ve geçerli zaten benzinli araçlarda flexride opsiyonuna sahip arkadaşların yorumları mevcut ve gerçekten çok işlevsel bir sistem. Ancak benim bahsetmeye çalıştığım nokta 1.3 dizeler bu hissin benzinli araca oranla daha az olacağı  ve bunu varsayım olarak söylüyorum çünkü flexride lı dizel araca rastlamadım. Deneyip görmek lazım  ama sport rusu kullanıldığında yakı tüketimi de artacağı için dizel araç bu güç isteğini tam anlamıyla karşılayamadığı için çok kullanışlı olmayacağı düşüncesindeyim

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
+1907

astaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:

beşi var yedisi var bizmi geri kalalım +1903