Dizel partıkul filitresi sorunu

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com
Bugun aracımı calıstırdıgımda dizel partıkul fılıtresi tıkalı suruse devam edın dıye bır uyarı ıle karsılastım.Arac yol alırken herhangı bır problem olusmadı takı otoparka gırdıgımde her sey normale dondu.Eger her depo sonunda boyle bır uyarı ıle karsılasıp fılıtrenın degısmesını ısterse bılgısayar devamlı servıs yolu gozukecek herhalde cunku depo sonuna dogru boyle bır ıkaz cıktı acaba sızlerdede boyle bır sorunla karsılasan var mı?

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com
Ynt: Dizel partıkul filitresi sorunu

valla cok sasırdım bugun eger boole olursa heralde servıs odaklı bır arac aldım dıye dusunmeye baslamıstım demek kı sonradan duzelıor sorun olmuyor.Acaba eger dıger dızelcı arkadaslarda aynı ssorun oldumu ?

1

1423

Bilgi Girilmemiş

:D

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

yok estağfirullah...
elimden geldigi kadar da agrasif olmamaya çalıştım ama..!!!

çok utandım bak şimdi... özür dilerim kardeşim kaba olduysam :)

general_HAHA

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük ihtimalle önder beyin vermiş olduğu linkteki konudanda okumuşsunuzdur ama kısaca özetlemek gerekirse, dizel araçlarında bulunan dizel partikül filtresi, arasıra kendini temizliyor, bu ne kadar sıklıkta olduğu belli değil, örneğin benim ilk 600 km de 2 kere yanmıştı, şuan 4200 kmde, 600 km den sonra ise yalnızca 1 kere yandı. Aracı devirli kullanmakla alakalı diye biliyorum, düşük devirlerede kullanıldığı zaman sanırım daha fazla yapıyor temizleme işlemini. Kitapçıktada temizleme işlemi başladığında mümkün olduğunca yüksek devirde, uyarı sönene kadar durmadan kullanın diyor ! Tabi bunu yazarken İstanbul iş çıkış saatinde trafiğin durumunu göze almadan yazdıkları apaçık ortada :)

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com

Valla sagolun basıma bole bır olay gelınce hıc aratmadan bu konu ıle ılgılı yazıları baslık actım.Kusura bakmayın sıktık galıbasızleri ;D

salih3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende insigniada başima gelmişti  ve servis garantı kapsamına sokmuyordu 5milyar istediler bende değişimine ben değiştirmedim içini temizlettim ama 3 seferden başka temizlenmiyormuş tikanınca araba 40 kılometre hızı geçmıyor çok gıcık bır durum

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

partikül filtresi mi 5 bin  ???

salih3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

5milyar sadece fıltre odak topkapı bende ılk duydumda şaşirmiştim sonra aliştim duya duya