Dizel araçlar için dalga kıran !

white tiger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel araçlar için dalga kıran !

bende aynı sıkıntı için bugün ankara batıkent teki (istatanbul yolu üzerinde şaşmazdan taşınmış buraya) opis'e gittim ve depo dolu iken çalkalanma sesi geldiğini ve dalga kıran takılarak çözüldüğünü söyledim bana sanki ben marslıymışım gibi baktılar  :D ve fabrikaya bunu soracaklarını söylediler yani opis ilk benden duydu bu sorunu diyebilirim vatana millete hayırlı olsun. ;D

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bendede var full yaptigim zamanlarda hep duyardim. Simdi dogru servise.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bütün servislerin haberi var bu durumdan ama işlerine gelmediği için böyle davranıyorlar.

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tüm yazılanları okudum. Aynı sesi ben de ilk depoyu doldurduğumdan beri duyuyorum. Başta rahatsız oluyordum, artık alıştım. Deponun dolu oluşunun simgesi olan o sesi duyunca, garip bir biçimde mutlu oluyorum. Bu sorunun çözümü için yetkili servise gitmeyi düşünmüyorum. Arabamın biryerlerinin sökülüp takılması hoşuma gitmiyor. Sırf bu sebeple satın alma aşamasında park sensörü bile taktırmamıştım. İşlemin nasıl yapıldığını bilmiyorum ama deponun sökülmesi aşamasında bir sıkıntı olabileceği ihtimali bile beni huzursuz ediyor. Size bir örnek vereyim; haftasonu kış kontrolü için servise gittim. Ben stop etmeden önce yaklaşık 2 dakika beklerim, aynı şekilde çalıştırmadan önce de 30 saniye kadar beklerim. Gittim, aracım çalışır vaziyette iken inip servisteki görevliyle konuşurken biri çat diye arabamı stop etti. Kızdım söylendim. Aracımle ilgili servis fişi yazıldıktan sonra bir görevli gelip, kontrol ışıklarının sönmesini bile beklemeden çat diye çalıştırıp göz açıp kapayana kadar gitti. 3 saat süreyle kaldığım serviste birkaç arabanın hayvanca kullanılışına da şahit oldum. Periyodik bakım dışında servise girip, arabanın orasının burasının kurcalanması fikrine sıcak bakmıyorum. Hatta servisin bu tutumunu şikayet edebileceğim bir merci olursa, bu şikayetimi de aktarmayı düşünüyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bunun benzeri bir hissiyatı bende arabaya manevra yaptırırlarken henüz ileri gitmeyi bırakmamış arabayı harş diye geri vitese alıp langır lungur gazladıklarında hissediyorum. Sonuçta ben her manevrada önce arabayı tam olarak durdurur sonra geriye yada ileriye takarım vitesi. Otomatikler hassas zımbırtılar ama servistekilerin araba umurlarında değil. Kendi malım değil ne olacak ki mantığı çok baskın ne yazık ki.

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öylesine gaddarca araba kullandılar ki, başta test sürüşü yapıyorlar sandım. Yerler biraz kaygan bir malzemeydi, mavi renkli bir astra sedan'ı gözümün önünde defalarca patinaj çekerek kullandılar. TCS'yi test ediyorlar diye düşünmüştüm. Sonra aracı lifte koyup kaldırdılar. Aynen, benim malım değil, ne olacak ki mantığı var. Gözümüz gibi baktığımız araçlarımıza böyle davranmaları içimi sızlattı.

Holiganguc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.since1910.net

Yazık ya la o kaydırma olayını görsem kavga çıkartırtım.İçim gıcıklandı...

yasarkaradana

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim aracım 2011 model 1.3 dizel Cosmo. Daha önce bu konu konuşulmuştu; 2012 model yılı araçlar çıkarken neler eklendi neler çıkarıldı tarzında. Bilen arkadaşlar muhakkak vardır. Benim aklımda kalanları şöyle yazayım:
- Dalgakıran (2010 ve 2011 model yılı araçlarda var sonrakilerde maalesef çıkarılmış)
- Torpido rafı (Torpidoyu 2ye ayıran plastik bölme) (2010 ve 2011 model yılı araçlarda var sonrakilerde maalesef çıkarılmış)
- Akü koruma kapağı (2010 ve 2011 model yılı araçlarda kaputu açıp bakınca akünün üzerinde kapak vardır sonrakilerde maalesef çıkarılmış)
- İç tavanda sürücü ve yolcu arasındaki aydınlatmaların bulunduğu bölümde gece vitesin üzerine kırmızı şuhh :) bir ışık veren  küçük kırmızı led ışık (2010 ve 2011 model yılı araçlarda var sonrakilerde yok ya da en azından 2012 Sport donanımda olmadığını biliyorum.)
Maalesef böyle kırpmalara gidiyorlar.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yasarkaradana link' Alıntı:
Arkadaşlar benim aracım 2011 model 1.3 dizel Cosmo. Daha önce bu konu konuşulmuştu; 2012 model yılı araçlar çıkarken neler eklendi neler çıkarıldı tarzında. Bilen arkadaşlar muhakkak vardır. Benim aklımda kalanları şöyle yazayım:
- Dalgakıran (2010 ve 2011 model yılı araçlarda var sonrakilerde maalesef çıkarılmış)
- Torpido rafı (Torpidoyu 2ye ayıran plastik bölme) (2010 ve 2011 model yılı araçlarda var sonrakilerde maalesef çıkarılmış)
- Akü koruma kapağı (2010 ve 2011 model yılı araçlarda kaputu açıp bakınca akünün üzerinde kapak vardır sonrakilerde maalesef çıkarılmış)
- İç tavanda sürücü ve yolcu arasındaki aydınlatmaların bulunduğu bölümde gece vitesin üzerine kırmızı şuhh :) bir ışık veren  küçük kırmızı led ışık (2010 ve 2011 model yılı araçlarda var sonrakilerde yok ya da en azından 2012 Sport donanımda olmadığını biliyorum.)
Maalesef böyle kırpmalara gidiyorlar.

Bunlardan sadece kırmızı ambiyans ışığını arardım aracımda sonradan iptal olmuş olsaydı, gece uzun yolda çok işe yarıyor hem de hayli güzel görünüyor.