Direksiyonu; Tam Sağ, Tam Sola Çevirince Gelen Ses?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar; araba olduğu yerde rölantide çalışırken direksiyonu tam sağa ve sola çevirdiğimde ciiik diye bir ses geliyordu tıpkı lastik öttürme sesi gibi ustama götürdüm ben direksiyonu tam kırdım kendisi motorun oralara bakıyodu ses nereden geliyor diye. Meğer ses direksiyon kayışından geliyormuş direksiyonu tam kırınca tam bilmiyorum ama direksiyon komresörü zorluyor çok güçlü dönüyor kayış tam kırmada boşa gelip boşta dönüyor dedi. Daha önceden yazmıştım ben klimayıda yeni taktırdım klima kompresörüne kalın kayış takmışlar hidrolik direksiyon komresöründe ince kayış var acaba direksiyon komprasör kayışınıda kalınmı taktırmam gerekli.?? Klima ve direksiyon kayışları ortadaki kasnakta birleşiyor yani tek kasnakta 2 yuva var bir yuvadan direksiyonun kayışı geçiyo öbür yuvadan klimanın kayışı geçiyor kayışlar birbirinden bağımsız.. Bu sesi nasıl çözeriz direksiyon kayışını kalınmı taktırmak lazım kayışı gerdirmekmi lazım bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam direksiyon kaçırıyor!! Klimayı açınca daha şiddetli kaçırıyor.

republicoffb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ilk defa duydum. nasıl bilşey acaba.

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ses gayet normal...tam sağ sol yapınca pompa zorlanıyor..

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öle pompa zorlanması gibi değil ciyk diye gelen baya yüksek bir ses olması lazım. bende de geliyor ama daha çözemedim nerdne geldiğini.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyüp abi öncelikle geçmiş olsun...kayışı bilmemde o ses tam sağ tam sol konumda tutarsanız hidrolik pompalı bi araçta sesin gelmesi normal ...direksiyonu tur sonlarında 2 sn den fazla bekletmemenizi tavsiye ederim ...aksi takdirde boruları patlatabilirsiniz yada keçeleri...saygılar...