Direksiyona vuran tıkırtı sesi (deli etti beni)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesin diye birsey yok tabii bende mafsal cikti

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün mafsalı değiştirdim vuruntu ve tıkırtı sesi kesildi :)

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Arkadaşlar birkaç aydır direksiyondan gelen tıkırtı sesi ile mücadele ediyorum. Yapmadığımız işlem kalmadı ama sesin kaynağı bulunamadı.

Alt takım komple aşağı indi z-rotlar salıncak komple, ve diğer tüm parçaları baştan aşağı değiştirdim. (amortisörler söküldü hiç bir sorun bulunmadı) bunun yanında direksiyon kutusunu söktük ve usta ile birlikte sadece direksiyon kutusu ile uğraşan kişinin yanına gittik baktı etti gerekli takımlar ile kontrolünü yaptı direksiyon kutusunda hiç birşey yok yaparsam sağlamını bozup tekrar yapmış olurum boşa 200 TL verme dedi. Gram boşluk olmadığını söyledi. Tüm değiştirme işleminin ardından aracı liften indirdik ve yola düştük hafif bozuk taşlı yola girdiğimizde aynı ses yine vardı. Artık kafayı yedirecek bu ses yaptığım masrafın haddi hesabı yok.

Son olarak mafsal kontrolü yapılacak değişmeyen tek mafsal kaldı

siz ne diyorsunuz bu konuda? sesi yapacak başka neresi vardır?
senin arabanım sorunu çok basit her zaman yaptığım iş öncelikle mavsal sökülecek işlem yapılacak ve sonra servo motor sökülerek motorun ucunda freze dişli var özel gresi var ondan sürülecek takılacak veee sorun yok olacak yaklaşık 45 dakika da sorun bitecek

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
vec b kullanıcıları ise direksiyon mavsalını değiştirecek opelin geliştirdiği mavsalı takacaksınız parça nosu 1609003 dür . 325.95 + kdv satışı var

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
ast f kullanıcaıları ise içerdeki pedalların üstünde direksiyon milin orda siyah plastik var onu yerine oturtup arkasından kelepçe yapacaklar çıkmasın diye ve ses gidecek

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin arabanım sorunu çok basit her zaman yaptığım iş öncelikle mavsal sökülecek işlem yapılacak ve sonra servo motor sökülerek motorun ucunda freze dişli var özel gresi var ondan sürülecek takılacak veee sorun yok olacak yaklaşık 45 dakika da sorun bitecek

bu çözüm galiba corsa c ler için de geçerli değil mi ustam? Eğer öyleyse bu özel dediğiniz gres nedir böyle dediğimizde buradaki servisler bunu anlar mı? ve bu çözümünüz sonrası tekerrür eden bir araç geldi mi size?

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
bu çözüm galiba corsa c ler için de geçerli değil mi ustam? Eğer öyleyse bu özel dediğiniz gres nedir böyle dediğimizde buradaki servisler bunu anlar mı? ve bu çözümünüz sonrası tekerrür eden bir araç geldi mi size?
zaten greslik işlem corsa c serisi için meriva için victor renz sıvı conta alabilirsiniz buda işinizi görür

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
özlemişim forumu bazı arkadaşlar kızıyor yardım ettiğimiz sayede ama neyse