Direksiyon neden ortada değil?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Direksiyonun konumunu belirleyen şeyler öndüzen parçaları motorun yerleşimi vs gibi kaputun altındaki parçalardır.
İçeride koltuğu yerleştirken orta bölümü daha geniş tutmak için hafif sola doğru yerleşimler olabilir.
Araç sınıfı büyüdükçe boyutlar ve iç hacim de büyüdüğünden bu tür aksiyonlara gerek kalmaz tabi.
Simetri takıntısı olanlar için eğlenceli bir ortam :D

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyonun konumunu belirleyen şeyler öndüzen parçaları motorun yerleşimi vs gibi kaputun altındaki parçalardır.
İçeride koltuğu yerleştirken orta bölümü daha geniş tutmak için hafif sola doğru yerleşimler olabilir.
Araç sınıfı büyüdükçe boyutlar ve iç hacim de büyüdüğünden bu tür aksiyonlara gerek kalmaz tabi.
Simetri takıntısı olanlar için eğlenceli bir ortam :D

Tamam orta bolumu genis tutmak icin sola yerlestiriyo diyelim. Meriva da sagda ama biri sagda biri solda ben buna anlam veremedim zaten :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
a kasa hem geniş bir araç hemde sol tarafta far anahtarının oldugu yerde düğmeler var rahat ulaşılmış oluyor.yani tasarım dizayn konfor direksiyona vitese rahat ulaşım en doğru ön cam görüş açısı vs.amacıyla tasarlanıyorlar araçlar.örneğin a kasada direksiyon biraz daha sola yakın olsa yani ortada olsa aracın kokpiti fazla boş görünürdü bu defa

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
a kasa hem geniş bir araç hemde sol tarafta far anahtarının oldugu yerde düğmeler var rahat ulaşılmış oluyor.yani tasarım dizayn konfor direksiyona vitese rahat ulaşım en doğru ön cam görüş açısı vs.amacıyla tasarlanıyorlar araçlar.örneğin a kasada direksiyon biraz daha sola yakın olsa yani ortada olsa aracın kokpiti fazla boş görünürdü bu defa

Ben toyota carina da kullandim. Kocaman genis bi arac. Direksiyonu tam ortada koltuğa göre. Kullanimi da iyi. Vectra a da sağa hafiften bi yatmak lazim. Cunki tam karsinizda durmuyor. Bu dedigimi her insan fark etmez zaten benim takintım var sadece simetriye nedenini merak ettim arastieiyorum. Carina da mesela ok gibi tam ortada. Hatta buyrun.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/...8oVAR0GHx08OQ5ZORjHUwOmAgMycbnrNYSdAnWG3fBatA

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginç opelde özellikle var galiba güvenlik sebeplidir belkide.aslında merakını Almanya opel e mail atarak giderebilirsin.translate de çevirini yapıp gönder cevap yazarlar diye düşünüyorum

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginç opelde özellikle var galiba güvenlik sebeplidir belkide.aslında merakını Almanya opel e mail atarak giderebilirsin.translate de çevirini yapıp gönder cevap yazarlar diye düşünüyorum

Nedenini bir türlü bulamadım. Çok ilginç geldi bana. Kimse de bi anlam veremedi sanırım. Mail attım hatta foruma yazmadan önce oraya mail attım ki eğer açıklama yaparsalar forumda paylaşırım herkez öğrenir diye. Cevap verdiler onlarda sağolsun.

"Was reden sie da" diye mail atmışlar. Çeviriye baktım "Ne konuşuyorsun" demekmiş :)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın tasarımıyla alakalı. Hatta yabancı bazı araç incelemlerinde buna değinirler.

Direksiyon sağa offset'li, sola offset'li filan diye.

Ama sebebi hikmetini tam bilmiyorum. Tasarlanan ergonomiye göre böyle bir seçimin ne getirisi veya götürüsü var. Şimdiye kadar doyurucu bi açıklamaya denk gelmedim.

atakan98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b suruste falan rahatsiz edici degil ama bu resimden sonra a kasadan soğudum.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın tasarımıyla alakalı. Hatta yabancı bazı araç incelemlerinde buna değinirler.

Direksiyon sağa offset'li, sola offset'li filan diye.

Ama sebebi hikmetini tam bilmiyorum. Tasarlanan ergonomiye göre böyle bir seçimin ne getirisi veya götürüsü var. Şimdiye kadar doyurucu bi açıklamaya denk gelmedim.

Malesef bende oyle tatminkar bi aciklama yok malesef nedendir bilinmiyor.