Direksiyon kutusundan gelen ses?

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın direksiyonunu sağa sola çevirdiğimde(genelde dururken veya çok yavaş giderken) direksiyon kutusundan garç gurç sesler geliyo. Böyle bi sorunla karşılaşan oldumu hiç?

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim direksiyon kutusu 2 sene önce değişti ama bende de bahsettiğine benzer bi ses paydah oldu bi süredir bakıyorlar ama bi sıkıntı yok diyorlar ama ses var yani biri amortisor sesi dedi değişem bakim omu paylaşırım..

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde amortısor takozu ve bılyalarından yapar..rotcuya bi gösterın arızayı mutlaka bulur..

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sesi her zaman mı yapıyor? araç soğukken ses yapmayıp ısınınca mı yapıyor? yoksa araç soğukken yapıp ısınınca kesiyor mu?

benim aracımda da bir süredir böyle birşey var. araç soğukken ses yok ama 10-20 km yol yapınca (ısınınca) direksiyonu çevirirken gıcırtı sesi geliyor. ben yokken amortisör takozları ve bilyaları değişmiş ama fayda etmedi. tekrar bir bakım, tespit ve müdahale yapılacak haftaiçi, sonuçları yazarım.

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim direksiyon kutusu 2 sene önce değişti ama bende de bahsettiğine benzer bi ses paydah oldu bi süredir bakıyorlar ama bi sıkıntı yok diyorlar ama ses var yani biri amortisor sesi dedi değişem bakim omu paylaşırım..

Sağolun paylaşırsanız sevinirim.

genelde amortısor takozu ve bılyalarından yapar..rotcuya bi gösterın arızayı mutlaka bulur..

Abi amortisörleri değiştirdikten sonra başladı ses ama rotçu da baktı motorcu da baktı ikisi de ses direksiyon kutusundan geliyo açıp bakılacak dedi.

sesi her zaman mı yapıyor? araç soğukken ses yapmayıp ısınınca mı yapıyor? yoksa araç soğukken yapıp ısınınca kesiyor mu?

benim aracımda da bir süredir böyle birşey var. araç soğukken ses yok ama 10-20 km yol yapınca (ısınınca) direksiyonu çevirirken gıcırtı sesi geliyor. ben yokken amortisör takozları ve bilyaları değişmiş ama fayda etmedi. tekrar bir bakım, tespit ve müdahale yapılacak haftaiçi, sonuçları yazarım.

Sağolun. Benim araç her zaman yapıyo o sesi. sonuçları bekliyorum.

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım benim astra da da aynı sesler vardı, özellikle park ederken direksiyonu çevirince geliyodu, sonuç; Z rotlları, değiştirdim ses kesildi, cifti 30 tl idi, yavaşlayıp kavşağa girerkende geliyodu, bozuk yolda yavaş giderkende geliyodu,

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım benim astra da da aynı sesler vardı, özellikle park ederken direksiyonu çevirince geliyodu, sonuç; Z rotlları, değiştirdim ses kesildi, cifti 30 tl idi, yavaşlayıp kavşağa girerkende geliyodu, bozuk yolda yavaş giderkende geliyodu,

Özgüç abi aracındaki sesler tam olarak z rotlardan mı geliyodu yoksa z rotlar başka bi yeri mi gacırdatıyodu? :D çünkü benim araçtaki seslerin direksiyon kutusundan geldiğine eminim.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amortisor .takoz ve alakası yok muhtemel kutu alakalı bi ses...
kurcalama boşver kutu işi masraflı iş...

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutuyu en basit sorundan söktürseniz 400-500 tl masraf çıkarıyor bencede ciddi bir problem yoksa kullanın. Benimde tıkırtı sorunum var msl dalgalı yollarda bazen tıkır tıkır ses yapıyor usta gerek yok dedi kutuyu sökelim bakalım yaptıralım en az 400 dedi öylece kaldı.

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta da var. binelim böyle. bişey omaz