direksiyon koruma

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar aracım 2012 ilerleyen yıllarda güneşin ve elimizin etkisiyle direksiyonda bozarma deformasyon olabileceğinden dolayı kılıf almayı düşünüyorum. 3 ve daha fazla yaşta astra h ı olan arkadaşlardan öğrenmek istiyorum direksiyonda bozarma oluyormu?

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence hiç alma gereksiz. aracının tadına doya doya var. koltuk kılıfı , direksiyon kılıfı anlamsız. eskiden misafir odası varsı sadece misafirler girerdi o odalara senede 1 kere. yaşamadıktan sonra anlamı yok ve ayrıca aracının görüntüsünüde bozacağı kanaatindeyim.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayanlar mağazada koltuk kanepe alırken ayılırlar bayılırlar renklerine desenlerine.kanepe alınır eve gelir poşeti çıkartılır ilk iş üzerine bez kılıf örtmektir :D neden kirlenmesi.para verdim ben ona ulaaaannn,başımın etini yiyen rengine desenine hayran olup başımın etini yiyen sen değil misin kadıııınnnn...

Ve maç başlar... :kop:

bronze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon kılıfı neyse bilemem..neticede klima var bilmem ne var elini temiz tutarsın, direksiyonda kullanılmayabilir..ama koltuk kılıfı bence güzel duruyo..hem temiz kalıyo..satarken dikkat ediyo insanlar buna..sigara yanığı, kir, pas olmuyo..ben arabamı aldığımda ilk yaptığım güzel bir takım koltuk kılıfı almak oldu açıkçası...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla o kadar para verip özellik satın alacağım. üzerine kılıf falan geçiremem. ticaretini yapmıyoruz ki bu işin aracımı satarken 2 kuruş fazla etsin diye. 150 liraya hem direksiyonumu orjinal deri kaplattırdım. deri koltuklarımın bütün dikişlerini elden geçirttirdim, direksiyon ve el freni körüğünü değiştirdim. 12 yaşında aracım var. 150 lira çok mu? bence değil ;)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla o kadar para verip özellik satın alacağım. üzerine kılıf falan geçiremem. ticaretini yapmıyoruz ki bu işin aracımı satarken 2 kuruş fazla etsin diye. 150 liraya hem direksiyonumu orjinal deri kaplattırdım. deri koltuklarımın bütün dikişlerini elden geçirttirdim, direksiyon ve el freni körüğünü değiştirdim. 12 yaşında aracım var. 150 lira çok mu? bence değil ;)

bizzat şahidim...:D

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dedikleriniz doğru ama yinede bozarmasına gönlüm razı gelmedi 10 tl ye kılıf aldım. aklıma takılan bişey var. arkadaşlardan biri kılıf direksiyon derisine zarar verir yazmıştı bu doğrumudur. kaş yapalım derken göz çıkarmayalım. deneyimli arkadaşlardan cevap bekliyorum.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dedikleriniz doğru ama yinede bozarmasına gönlüm razı gelmedi 10 tl ye kılıf aldım. aklıma takılan bişey var. arkadaşlardan biri kılıf direksiyon derisine zarar verir yazmıştı bu doğrumudur. kaş yapalım derken göz çıkarmayalım. deneyimli arkadaşlardan cevap bekliyorum.

kilifin kapattigi kisim derinin hava almasini engelleyip, acik kalan yerlerin altina gecirdigi (en nihayetinde o kilif direksiyonu %100 kapatmiyacak aciklik kalcak ) nem ile uzun sure sonra orjinal kaplamaya zarar verir ama bu ne kadar olur bir sey diyemem...

Ben 120 tl ye kaplattim orjinal renginde. yiprandiginda ordurebilirsin yani...

Son düzenleme:

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Para verip son derece güzel bir ayakkabı alıp, kirlenmesin diye poşet geçirip kullanmaya benzetiyorum.