Direksiyon Gıcırtısı

weycel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyonu sola çevirince eğer zemin kötü ise gıcır gucur sesler geliyodu sanki viraj çubuklarının lastikleri gıcırdar gibi geçen işyerine yakın bi özel servise bıraktım hem önden gelen ses bide sağ arkadan gelen kaliper sesinden şişmiştim artık.. neyse aracı akşam üstü bıraktım usta beni sabah aradı ve dediği aynen şu direksiyon kutunda problem var komple söküp açmamız lazım sorun anca belli olur... allahtan sesler yeni yeni geliyordu ve tamir kiti ile halloldu içindeki birkaç silikon parçalar varmış onlar komle değişti şuan tık yok önden gelen tüm ufak tefek sesler kesildi.. ustanın dediği bu halde kullanmaya devam etseydin tamiri çoğu zaman mümkün olmuyormuş sıfır direksiyon kutusuda 1200 euro + KDV falan.. bu tarz şikayetleriniz var ise biran önce baktırın.... Tamir kiti 400.tl + 60.tl Rot + 80.tl Direksiyon yağı : 540.tl ile kurtuldum.. arkadan gelen ses kaliper sesi değilmiş el freni pimi diye ilk defa duyduğum bi pimi yokmuş......

GOODMAN1

Moderatör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Direksiyon Gıcırtısı

Paylaşım ve bilgilendirmeniz için teşekkürler. Ancak El freni pimi ve tamir kitinden kasıtla acaba ustanız neyi anlatmak istedi çok merak ettim doğrusu. Geçmiş olsun.

weycel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Direksiyon Gıcırtısı

direlsiyon tamir kiti dediği direksiyon kutusu içersindeki silikon conta takımları birde birkaç lastik parçadan oluşuyor dedi.. sanırım direksiyon kutusu ve lastiğe kadar unzanan sağ sol kollarındaki lastikleri değişiyorlar ve sadece diraksiyon işi yapanlar yapıyor... setlerden geçtiğim zamanlarda önden gelen ufak tefek gacur gucur seslerde komple gitti ciddi derecede aracım sessizleşti... arkadan gelen şıkırtı sesini kaliper sesi sanıyordum değilmiş el frenine bağlı bir pim dedi sadece servislerde olur bi şekilde hallettim bidahi balata değişimde sipariş veriririz dedi hepsi bu....