Direksiyon boşluğu

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır dönüşlerde direksiyonu çevirdiğimde -yön farketmiyor- çıt diye bir ses geliyordu. Pek umursamıyorum ama bugün neden olabilir diye ustaya gittim debriyajın oradan bir yerleri sıktı ama düzelmedi. Araç duruyorken direksiyonu üstten tutup ileri geri salladığımda bir boşluk olduğunu hissettim. Bu boşluk nereden olabilir?

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada(vectra 1.6 2000 model) da var aynı sıkıntı kimi usta mafsaldan dedi kimisi direksiyon kutusundan dedi kimisi amortisör kulelerinden kimisi rot kollarından dedi; rot kollarını değiştirdim olmadı bende bıraktım er ya da geç bana o parçayı değiştirtecekler bakalım sorun iyice aşikar olana kadar bekleyecem yoksa boşu boşuna parça değiştirip durucam...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır dönüşlerde direksiyonu çevirdiğimde -yön farketmiyor- çıt diye bir ses geliyordu. Pek umursamıyorum ama bugün neden olabilir diye ustaya gittim debriyajın oradan bir yerleri sıktı ama düzelmedi. Araç duruyorken direksiyonu üstten tutup ileri geri salladığımda bir boşluk olduğunu hissettim. Bu boşluk nereden olabilir?
direksiyon sütunun da rulman var bozulmuş ama satılmıyor tamiratı vardır 250 tl ama yapabilen usta bulabilirmisin bilmiyorum aydına gelme imkanın varsa biz yapıyoruz

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:01 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:58 ----------

Benim arabada(vectra 1.6 2000 model) da var aynı sıkıntı kimi usta mafsaldan dedi kimisi direksiyon kutusundan dedi kimisi amortisör kulelerinden kimisi rot kollarından dedi; rot kollarını değiştirdim olmadı bende bıraktım er ya da geç bana o parçayı değiştirtecekler bakalım sorun iyice aşikar olana kadar bekleyecem yoksa boşu boşuna parça değiştirip durucam...
ayarlı direksiyon ise direksiyon sütunu onarım yapılacak

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Tansu usta. İnşallah yolum düşerse uğrayacağım. Tehlikeli bir durum çıkar mı? Yoksa bu şekilde bir süre kullanacağım.

madtiqer13

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu bende yaşadım stabze yollarda özellikle çok hissettiriyordu ustaya gittiğimde direksiyon kutusunun değişmesi gerektiğini söylemişti değiştirdikten sonra hiçbir sorunun kalmadığını gözlemlemiştim

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon problemi

direksiyon sütunun da rulman var bozulmuş ama satılmıyor tamiratı vardır 250 tl ama yapabilen usta bulabilirmisin bilmiyorum aydına gelme imkanın varsa biz yapıyoruz

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:01 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:58 ----------

ayarlı direksiyon ise direksiyon sütunu onarım yapılacak

Ustacım direksiyonum ayarlı değil çözümü sizce nedir istanbul dayım...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
tansu hocam, rulmanın numunesini bulabilirseniz getirtebilirim. Rc yarışlarında sürekli rulman parçalarım, seramik dahil. özel boyut olduğu için yurtdışı üreticilerle çok yakın olmak durumundayım.