Direksiyon altından gelen ses

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
https://www.dropbox.com/s/igme8xs6uxbap99/direksiyon altından gelen ses.m4a?dl=0

Ses dosyasını dropbox a yükleyebildim. Yarın fırsat bulursam youtube ada yüklemeye çalışırım. Ses gaza bastıkça genelde motor soğukken 2000-3000 devir arasında yapıyor. En son tesisatta hava olanilir diye bir hava alma işlemi yapıldı. Çözüm olmadı.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cızırtı sesi özellikle 00:51 saniye itibari ile net duyuluyor.
Sizce sebebi ne olabilir. Önümüzdeki günlerde servise götürüp arıza tespiti yaptırmayı düşünüyorum.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses kesinlikle orta konsolun alt kısmında bulunan kalorifer radyatörün den geliyor.
8E4Aka.jpg

Ses dosyasını yükleyecek bir yer bulamadım. Youtube görüntü olmadığı için yüklettirmiyor ses dosyasını..:D

Son düzenleme:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses kesinlikle orta konsolun alt kısmında bulunan kalorifer radyatörün den geliyor.
8E4Aka.jpg

Ses dosyasını yükleyecek bir yer bulamadım. Youtube görüntü olmadığı için yüklettirmiyor ses dosyasını..:D

Akif ustad ses dosyasini bir türlü dinleyemedim o yüzden tam sağlıklı bişi diyemiyorum lakin ic hava sirkülasyonu ariza yapmasin? Veya polen filitrsini ters taktilarsa oda bir yere sürüyor olabilir mi? Son olarak kartel muhafazasini ters takmis olabilirler mi bakim yaptirmistin yakın zamanda onun bi demiri oluyor ters takilinca tik tik ses yapabiliyo basima gelmişti. Olasılıklar şimdilik bu kadar:confused:

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akif ustad ses dosyasini bir türlü dinleyemedim o yüzden tam sağlıklı bişi diyemiyorum lakin ic hava sirkülasyonu ariza yapmasin? Veya polen filitrsini ters taktilarsa oda bir yere sürüyor olabilir mi? Son olarak kartel muhafazasini ters takmis olabilirler mi bakim yaptirmistin yakın zamanda onun bi demiri oluyor ters takilinca tik tik ses yapabiliyo basima gelmişti. Olasılıklar şimdilik bu kadar:confused:

Bu ses bakım önceside vardı. Bakımla alakalı bir durum değil. Ses dosyası ile alakalı bakalım bugün bir şeyler yapabilecekmiyim bir bakıyım tekrar.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonunda youtube a yükleyebildim ses dosyasını.

Bu arada her ihtimale karşı polen filtresini çıkarıp attım bu sabah. Ses kesilmedi. :D Ses cızırtı şeklinde.

Bu sabah bazı gelişmeler oldu. Gaza basmadığım zamanlarda da ses geldi. Araba ısındıktan sonra (Ortalama 10 km yol kattettikten sonra) ses kesilmiyor ama azalıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=SVAh0d7_8UM&feature=youtu.be
https://youtu.be/SVAh0d7_8UM

Direksyonu cevirdiginde mi çıkıyor ses? Sanki elektronik bi ses gibi kacak akım bi temassizlik gibi.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksyonu cevirdiginde mi çıkıyor ses? Sanki elektronik bi ses gibi kacak akım bi temassizlik gibi.

Hayır gaza bastığımda çıkıyor. Yada gazı bıraktığımda. Genelde 2000 ila 3000 devir aralarında yapıyor. 3000 devir üzerinde hiç duymadım sesi. 2000 devir altında da yaptığı oluyor. Motor soğukken daha çok geliyor ses. Isındıkça ses azalıyor.