Devir saati problemi yardım lütfen

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;
Öncelikle herkesin geçmiş ramazan bayramını kutlarım.
Aracım vactra b 2000 motor 1997 model otomatik vites sorunum;
Bu sabah arabayı işyerimin önüne park edip kontağı kapadığımda devir saati titremeye başladı (hızlı ve milimetrik olarak sallanma şeklinde )kontağı çıkarıp bekledim 30 sn kadar gene titredi (titreme esnasında bi ses geliyor tıkır tıkır şeklinde) sonra 0-1 arsında öyle kaldı çalıştırdığımda arıza ışığı yanıyordu devir saati çalışmıyordu.(arıza lambası arada gene yanıyodu tech 2 ye bağlattığımda oksijen sensörü arızası verdi usta lpg olduğu için yapar dikkate alma dedi) sorunun ne olduğu ve çözümün ne olacağı husunda ustalardan yardım rica ediyorum.:(

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belki daha önce böyle bir sorunla karşılanlar olabilir ama siz onu başka birine daha gösterin derim...

lastrerixami

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam kardeşim aynı sorun bendede var epey zamandır ama bu sorunu cozecek ustayı bulamadım benım bazen ara ara calısıyor bende oncelerı oksijen sensoru arızası veriyordu bununla baglantılı olabilrmi diye dusunuyorum bazen bi yerde bi temssızlık tan kaynaklanan arıza bence

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam kardeşim aynı sorun bendede var epey zamandır ama bu sorunu cozecek ustayı bulamadım benım bazen ara ara calısıyor bende oncelerı oksijen sensoru arızası veriyordu bununla baglantılı olabilrmi diye dusunuyorum bazen bi yerde bi temssızlık tan kaynaklanan arıza bence

oksijen sensörü bendede arıza veriyor ancak araç lpg li olduğundan dedi servis can sıkıcı bi durum bide sürekli devir saati titriyor sendede bu şekilde mi?

seagate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence göstergeye gelen kabloları kontrol etmelisin oksitlenme yada temassızlık olabilir.Km sayacında çalışmıyorsa beyinden olabilir.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence göstergeye gelen kabloları kontrol etmelisin oksitlenme yada temassızlık olabilir.Km sayacında çalışmıyorsa beyinden olabilir.

km sayacı ve mesafe ölçme için olan saat çalışıyor bu kabloların nerden geçtiği hakkında bilgin var ise kontrol edeyim role vs siğortasının yerlerini biliyorsan kontrol edeyim uzun ampulum ve park lambası yanmıyordu onlara bakmak için çıkardım ondan sonra oldu sanırım alakası olabilir mi?

seagate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km sayacın çalışıyorsa beyin sağlam. Forumda göstergeyi sökmek ile ilgili resimler var. http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=10129
bu adresten ulaşabilirsin kesin diyemiyorum ama soket oksitlenmiş olabilir.Elinde yatkın değilse sökme derim. sök tak yaklaşık 40 dk nı alır benim o kadar sürmüştü.