debriyaja dokununca gelen tık tık ses

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz önce konvertör konusunu açtıydım yorumlar üzerine sanayiye gittim ustayla konuşurken debriyaja dokunduğunda sürekli olarak "tık tık" ses geliyordu sesi dinledi abi araban krank kolunu yiyor oda sürtüyor cart curt dedi masrafıda en az 1500 tl gibi bir rakam söyledi moral bozukluğundan ölecektim (bunu söyleyen özel opel servisi) ordan çıktım bizim mahalle arasındaki tamirciye geldim adam dinledi debriyaj rulmanı dedi kafam karıştı yalnız şöyle bir sorun var ben arabayı 15 ay kadar önce aldım aldığımdan beri o sesi duyuyorum ama debriyaja basınca geldiği ilk defa dikkatimi çekti birde forumun sponsoru bostancıdaki opelin adresi falan bulamadım bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.. :mad:

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 3 ustaya daha gösterdim onlarda bu ses krank milinden geliyor krank milini sabitleyen bişi varmış o oynamış o yüzden krankıda yemiştir en az 2000 tl masraf çıkardılar maalesef

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
krankla debriyajı bağdaştıramadım.Anladığım kadarıyla boşda dururken debriyaja basınca küt küt vuruntu şeklinde ses geliyo.Buda arkadasın dediği gibi volanı işaret ediyor.Onun masrafıda 1000 tl bile etmez ;)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Anadolu yakasında Tuzlaya yakınsanız sesi dinleyebilirim. Volan akla geliyor. Dediğiniz sesi vites boşta iken debriyaja basınca da yapıyorsa krank mili ile alakasız, bilye, debriyaj, volan ile alakalıdır. Bu kadar basit.

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla emre hocam kaynarcada oturuyorum ne zaman müsait olursunuz birde siz dinleyin ?? ama işin doğrusu artık arabadan soğudum :S felaket bir şekilde gözümden çıktı yaptırayım üçüne beşine bakmayıp satıcam

RapStar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam hocam bi aksilik olmazsa yarın mutlaka gelicem sağolasın herşey için..