Debriyaj ve Hız Sabitleyici

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba,

3 gündür seyahatteydim ve debriyaj sistemim değiştikten sonra farkettiğim ve çok önemli olduğunu düşündüğüm bir bulguyu hemen paylaşmak istedim.

Denizli-İzmir arasında 4 kişi ve bagaj ile yaptığım seyahat sonrasında, daha önceki tecrübelerimin tam tersine, cc nin hiç kendini devreden çıkarmadığını gördüm.Yokuş çıkarken bile 90 kmh tan 75 kmh a kadar düştü.Bu arada motor devri de 1500 rpm in altında düşmedi.Fakat cc her zaman devredeydi.

Burdan anlıyorum ki hafif bir eğimde bile eğer cc devreden çıkıyorsa büyük olasılıkla debriyaj kaçırmaya başlamıştır.Sistem tork verdiği halde bu girdiye hız artması olarak cevap alamıyorsa cc yi devre dışı bırakıyor.Bunun bir sebebi de debriyaj kaçırması.Tabi başka sebepleri de olabilir.Bunu 6. viteste denerseniz daha kesin sonuç alırsınız.

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Debriyaj ve Hız Sabitleyici

Sn. vehicle_dynamics, konuyla uzaktan yakından ilgisi yok ama anladığım kadarıyla Denizli'ye sık sık geliyorsunuz. Ben de yaklaşık 2 aydır Denizli'deyim ve 1-2 hafta daha kalacağım sanırım. Tekrar gelecek olursanız, diğer illerdeki arkadaşlara inat, ufak çaplı (Büyük ihtimalle 2 kişilik :)) bir buluşma tertipleyebiliriz :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Debriyaj ve Hız Sabitleyici

evet cc sorunu ile daha önceki başlıklarda paylaşmıştım. Bende de cc ile giderken iki kez cc devre dışı kaldıgında servise götürmüştüm. Servis debriyajdan kaynaklandıgını ve debiryaj sensöründe kampanya dahilinde degişimin oldugunu belirtmişti. Degişim olduktan sonra devreden çıkan yollarda tekrar denedim . sonuç olumlu idi. yalnız çok bariz bir yokuşta yine devreden cıktıgını da belirteyim. bir koruma kontrolünün de olduguna inanıyorum.