Debriyaj ve Baskı Balatası Fiyatları (1.3 CDTI & 1.4T)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi
D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
balata.png

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Debriyaj ve Baskı Balatası Fiyatları (1.3 CDTI & 1.4T)

Sn.drwaverunner kampanyal :)ı kampanyasız neye göre değişiyo peki.Kampanyalı olması için ne yapaıcaz?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Aradığım servisin kampanyası vardı. Tabi bu ne kadar süre geçerli tamamen servisin kendisine bağlı.

Fiyatlar servisten servise de değişkenlik gösterecektir. Tabloyu vermemdeki amaç debriyajımızın kıymetini bilerek kullanalım diye :)

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kampanyalı fiyatlar da çok yüksek değil mi?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

1.4T'da zaten çok fazla bir kampanya yok gözüktüğü üzere. Sadece bilyalarda ve işçilikte var. Bilyaların değişimi gerekli görülmez ise sadece işçilikte bir indirim var.

Dizeller için kampanyanın etkisi biraz daha fazla. Debriyaj işinin maliyetli olduğunu zaten biliyordum o nedenle aracımda herhangi bir sıkıntı olamamasına rağmen yolculuk sonlarında motor kaputunu açıp kokluyorum. Olası bir aşınma ya da yanmaya karşı teşhisi önceden koyabilmek için.

(Bazı Insignia kullanıcılarında ve İngiltere'de bir Astra J kullanıcısında debriyaj balatasının erken bitmesi ile ilgili sorunlar okumuştum. Bitiren kişiler de sürüş konusunda çok acemi olmadıklarını, kullanıcı hatasından kaynaklanmadığını ve hiçbir şekilde garantiye girmediğini biliyorum.)

O nedenle koklamaya devam :)

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben eski Corsa D aracımda epey bir kokutmuştum debriyajı. Hatta bir yokuşu geri viteste çıkmaya çalışırken, debriyaj kavrama yapmayacak kadar ısınmıştı. İstanbul trafiğinde özellikle yokuşlarda sık sık kokuyordu. Ama değiştirmek zorunda kaldım mı? İlginç bir şekilde hayır, 102500km'de sattığımda hala üzerinde ilk debriyajı duruyordu ve en ufak bir kavrama problemi yoktu.
Astra'da da henüz 4000km'lik birlikteliğimizde 2 sefer debriyajı kokutmayı başardım, yine yokuşta kavrama yapmaya çalışırken, şimdilik bir sorun yok  :)
Debriyajın nasıl kullanılması gerektiğini gayet iyi bildiğimi düşünüyorum, ama nedense bu yeni Opel'lerde koku sık oluyor, yine de en azından çabuk bitme sorunu olmadı.
Babamın 2001 model opel vectra 1.6'sını da uzun süre kullandım, ama onda hiç koku problemi olmadı. Sanıyorum artık balatalarda asbest kullanımı tamamen yasaklandığı için yeni araçların debriyaj balatalarının ısıya dayanıklılığı eskilere göre daha az.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu fiyatlar ne böyle çekiççç
eskiden insanlar trigeri değişecek diye korkardı artık debriyaj balatası korkutuyor

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

o yüzden bir şikayetiniz olmasa bile arada kaputu açıp da koklamakta fayda var. ;)

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iyiki otomatik almışım çok pahalı:S

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hüseyintekin link' Alıntı:
iyiki otomatik almışım çok pahalı:S

bence dilinizi ısırın eğer sizde bi problem çıkacak olursa bu kadarla kurtulmanız imkansız