debriyaj balatası yanık kokusu...

rakkas_dream

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arife günü banada oldu mezara giderken yokuş yukarı geri geri gidiyordum birden bire bi yanık yokusu gibi bişey geldi cok korktum araba yanıyo sandım hemen istop edip beklemeye başladın.

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torsion' Alıntı:
valla babam 250bin dayandırdı vectra a gt balatasını sokulduğunde bile dişleri gıcır gıcırdı....ayrıca balatanın bitip bitmediğini debriyaj pedalından anlayabilirmiyim teşekkurler....

Kalkarken titreme yapar..Hafif bir titreme varsa balata zamanı gelmiş demektir derken 2-3 ay sonra titremeler giderek artar.....

senolbilgin74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torsion kardeş, baskı balatanın şöyle bir testi var: aracı düz bir yere alıyorsun, araç durduğu yerde çalısırken el frenini sonuna kadar çekip aracı besinci vitese atıp yarım debriyaj yaparak gaza yüleniyorsun.eğer araç stop etmeyip gitme eğilimi gösteriyorsa baskı balata bitmiş yada bitme noktasına gelmiştir. Yok eğer araç stop ediyorsa baskı balata sağlam demektir. önden çekişli araclar için

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj

arkadaşlar opel vectra 1.6 2006 comfort model bi aracım var ama aracımın debriyajına bastığımda tık diye bi ses var çok gürültülü ve rahatsız edici bir ses değil bastığımda dipte değilde tam üste çok hafif dokunduğumda geliyo ses bu model aracı olan arkadaşlar sizlerinde arabanızda böyle bir ses varmı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese çok teşekkürler:help:

sator006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş baskı balatasından koku geliyosa ilerde sıyırır dikkat et

ERDEMS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geri geri yokuş çıkarken bizim vectra c'de de yanık kokusu oluyor.servise götürdüğümüzde debiriyaj sağlam demişlerdi.bir kereden bir şey olmuyor ama yine de dikkat etmek lazım.

netses

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen bendede oldu arabayı geri geri dik bi yokuşa parkederken birden bi koku ve duman araba yanıyo sandım korktum :D

G

ghost ship

Bilgi Girilmemiş
otomatik vitese geçmek lazım :D

maximm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla abi dikkat etmek lazım.2004 vectrayı aldık 1hafta olmadı(öle zorlamadıkta bi hafta boyunca) debriyaj balataları gitti:( 45bindeydi daha...